БЛ: Борусија (М) шокирала Бајерна у Минхену!

Фудбалери Борусије из Менхенгладбаха победили су Бајерн у Минхену са 2:0 у последњој утакмици 26. кола Бундеслиге и шампиону нанели други пораз ове сезоне.

Фудбал 23.03.2015 | 14:20

Пред 75.000 гледалаца на “Алијанц арени”, Бајерн је имао апсолутно већи посед лопте, али своје шансе није искористио, за разлику од гостију.

Јунак тријумфа Борусије, која је тако престигла Бајер из Леверкузена у борби за треће место, био је Рафаел, који је постигао оба гола за победнички тим.

Бајерн је, упркос поразу, и даље сигуран на челу табеле Бундеслиге са 64 бода, десет више од Волфсбурга, који је раније током дана играо 1:1 са Мајнцом.

Изабраници Пепа Гвардиоле су агресивно ушли у меч, шансе су ређали Хуан Бернат и Арјен Робен, али је Борусија из своје прве шансе дошла до гола. Рафаел је сјајним волеј ударцем са ивице шеснаестерца успео да пошаље лопту по средини гола, а Мануел Нојер није могао ни да реагује.

Одмах су уследили напади Бајерна преко Бастијана Швајнштајгера и Берната, да би све пропуштено на другој страни поново надокнадио Рафаел. После дугог паса Кристофа Крамера, Рафаел је шутирао ниско, поново по средини гола и опет савладао Нојера. Бајерн је до краја утакмице на све начине покушавао да макар ублажи пораз, али је одбрана гостију из Менхенгладбаха одлично реаговала.

Дуел на “Алијанц арени” је обележила и повреда Арјена Робена, који је због повреде абдоминалног мишића већ у 24. минуту морао да напусти игру. Његов тим је после утакмице потврдио да га очекује вишенедељно одсуство.

У Мајнцу, домаћи тим и Волфсбург су играли 1:1, а оба тима су задржала позиције које су држали и пре овонедељног кола. Нико Бунгерт је довео Мајнц у вођство у седмом минуту, да би Луиз Густаво, после асистенције Налда донео Волфсбургу бод.