BL: Borusija (M) šokirala Bajerna u Minhenu!

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su Bajern u Minhenu sa 2:0 u poslednjoj utakmici 26. kola Bundeslige i šampionu naneli drugi poraz ove sezone.

Fudbal 23.03.2015 | 14:20

Pred 75.000 gledalaca na “Alijanc areni”, Bajern je imao apsolutno veći posed lopte, ali svoje šanse nije iskoristio, za razliku od gostiju.

Junak trijumfa Borusije, koja je tako prestigla Bajer iz Leverkuzena u borbi za treće mesto, bio je Rafael, koji je postigao oba gola za pobednički tim.

Bajern je, uprkos porazu, i dalje siguran na čelu tabele Bundeslige sa 64 boda, deset više od Volfsburga, koji je ranije tokom dana igrao 1:1 sa Majncom.

Izabranici Pepa Gvardiole su agresivno ušli u meč, šanse su ređali Huan Bernat i Arjen Roben, ali je Borusija iz svoje prve šanse došla do gola. Rafael je sjajnim volej udarcem sa ivice šesnaesterca uspeo da pošalje loptu po sredini gola, a Manuel Nojer nije mogao ni da reaguje.

Odmah su usledili napadi Bajerna preko Bastijana Švajnštajgera i Bernata, da bi sve propušteno na drugoj strani ponovo nadoknadio Rafael. Posle dugog pasa Kristofa Kramera, Rafael je šutirao nisko, ponovo po sredini gola i opet savladao Nojera. Bajern je do kraja utakmice na sve načine pokušavao da makar ublaži poraz, ali je odbrana gostiju iz Menhengladbaha odlično reagovala.

Duel na “Alijanc areni” je obeležila i povreda Arjena Robena, koji je zbog povrede abdominalnog mišića već u 24. minutu morao da napusti igru. Njegov tim je posle utakmice potvrdio da ga očekuje višenedeljno odsustvo.

U Majncu, domaći tim i Volfsburg su igrali 1:1, a oba tima su zadržala pozicije koje su držali i pre ovonedeljnog kola. Niko Bungert je doveo Majnc u vođstvo u sedmom minutu, da bi Luiz Gustavo, posle asistencije Nalda doneo Volfsburgu bod.