ЈСЛ: Баново зауставило Топчидерско брдо за само +2!

Фудбалери Чукаричког и Партизана одиграли су сјајан меч у дербију 20. кола Јелен Суперлиге – 2:2 (1:1).

Фудбал 23.03.2015 | 14:00

Домаћи су два пута водили, головима Бојића у осмом и Стојиљковића у 74. минуту, али су гости успели да се врате најпре преко Бабовића у 14, да би им бод донео Бранко Илић у 90. минуту.

Брђани су и у трећем узастопном мечу ремизирали и остали на трећем месту са десет бодова мање од ривала, док су црно-бели уписали већ трећи пролећни реми, па актуелном шампиона Црвеној звезди беже само два бода.

Осим победе Звезде, одиграно је још пет мечева, док је Јагодина у првом недељном мечу поражена од Спартака.

После двонедељне паузе због обавеза репрезентације Србије у квалификацијама за Европско првенство 2016. године, такмичење у Суперлиги наставиће се 4. априла, Партизан ће као домаћин играти против Радничког из Крагујевца а Чукарички на гостујућем терену против Доњег Срема.

Пред скоро пуним стадионом на Бановом брду гледали смо добар и квалитетан меч, а Чукарички је повео већ у шестом минуту лепим голом Петра Бојића са 25 метара. Славољуб Срнић је повукао лопту по левом боку, сачувао лопту поред двојице чувара и у прави час је одложио до везисте – који је снажним и прецизним ударцем шаље у ближи угао.

Међутим, предност домаћих није дуго трајала, пошто је Стефан Бабовић само шест минута касније донео изједначење свом тиму. Којић и Грбић су комбиновали по десном боку, да би Грбић послао центаршут на другу стативу, а повратник и капитен Партизана лепо примирио лопту и погодио даљи угао гола Стевановића за изједначење.

Утакмица је затим на кратко прекинута због дима од бакљи које су упалили и убацили на терен навијачи Партизана. Партизан је у 22. минуту имао добру шансу после контранапада. Грбић је са десне стране центрирао на другу страну до Андрије Живковића, он је добро додао до Николе Нинковића који је шутирао преко гола. Чукарички је после тога имао добру шансу за ново изједначење када је Никола Стојиљковић главом захватио лопту, али је његов ударац леђима блокирао Грегор Балажиц.

Партизан је до краја полувремена безуспешно покушавао да противнички гол угрози центаршутевима Николе Дринчића.

Чукарички је први запретио у другом полувремену, Стојиљковић је снажно шутирао у 53. минуту, али поред гола. Домаћи су након тога имали више лопту и покушавали преко Стојиљковића, али нису постигли гол.

Прву озбиљну шансу у другом полувремену Партизан је имао у 66. минуту када је Дарко Брашанац шутирао са пет метара, али је голман Немања Стевановић добро одбранио. Пет минута касније покушао је и Немања Којић али је слабо шутирао.

Никола Стојиљковић је шутирао поред гола, а у 74. минуту је успео да постигне гол. Славољуб Срнић је с десне стране центрирао до Стојиљковића, он је главом захватио лопту која је ударила у стативу и ушла у мрежу.

Лидер је изједначио у 90. минуту голом Бранка Илића који је, после корнера, такође главом захватио лопту. Партизан је до краја утакмице покушавао преко Ивана Шапоњића и Ивана Бандаловског, али нису били прецизни.