JSL: Banovo zaustavilo Topčidersko brdo za samo +2!

Fudbaleri Čukaričkog i Partizana odigrali su sjajan meč u derbiju 20. kola Jelen Superlige – 2:2 (1:1).

Fudbal 23.03.2015 | 14:00

Domaći su dva puta vodili, golovima Bojića u osmom i Stojiljkovića u 74. minutu, ali su gosti uspeli da se vrate najpre preko Babovića u 14, da bi im bod doneo Branko Ilić u 90. minutu.

Brđani su i u trećem uzastopnom meču remizirali i ostali na trećem mestu sa deset bodova manje od rivala, dok su crno-beli upisali već treći prolećni remi, pa aktuelnom šampiona Crvenoj zvezdi beže samo dva boda.

Osim pobede Zvezde, odigrano je još pet mečeva, dok je Jagodina u prvom nedeljnom meču poražena od Spartaka.

Posle dvonedeljne pauze zbog obaveza reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. godine, takmičenje u Superligi nastaviće se 4. aprila, Partizan će kao domaćin igrati protiv Radničkog iz Kragujevca a Čukarički na gostujućem terenu protiv Donjeg Srema.

Pred skoro punim stadionom na Banovom brdu gledali smo dobar i kvalitetan meč, a Čukarički je poveo već u šestom minutu lepim golom Petra Bojića sa 25 metara. Slavoljub Srnić je povukao loptu po levom boku, sačuvao loptu pored dvojice čuvara i u pravi čas je odložio do veziste – koji je snažnim i preciznim udarcem šalje u bliži ugao.

Međutim, prednost domaćih nije dugo trajala, pošto je Stefan Babović samo šest minuta kasnije doneo izjednačenje svom timu. Kojić i Grbić su kombinovali po desnom boku, da bi Grbić poslao centaršut na drugu stativu, a povratnik i kapiten Partizana lepo primirio loptu i pogodio dalji ugao gola Stevanovića za izjednačenje.

Utakmica je zatim na kratko prekinuta zbog dima od baklji koje su upalili i ubacili na teren navijači Partizana. Partizan je u 22. minutu imao dobru šansu posle kontranapada. Grbić je sa desne strane centrirao na drugu stranu do Andrije Živkovića, on je dobro dodao do Nikole Ninkovića koji je šutirao preko gola. Čukarički je posle toga imao dobru šansu za novo izjednačenje kada je Nikola Stojiljković glavom zahvatio loptu, ali je njegov udarac leđima blokirao Gregor Balažic.

Partizan je do kraja poluvremena bezuspešno pokušavao da protivnički gol ugrozi centaršutevima Nikole Drinčića.

Čukarički je prvi zapretio u drugom poluvremenu, Stojiljković je snažno šutirao u 53. minutu, ali pored gola. Domaći su nakon toga imali više loptu i pokušavali preko Stojiljkovića, ali nisu postigli gol.

Prvu ozbiljnu šansu u drugom poluvremenu Partizan je imao u 66. minutu kada je Darko Brašanac šutirao sa pet metara, ali je golman Nemanja Stevanović dobro odbranio. Pet minuta kasnije pokušao je i Nemanja Kojić ali je slabo šutirao.

Nikola Stojiljković je šutirao pored gola, a u 74. minutu je uspeo da postigne gol. Slavoljub Srnić je s desne strane centrirao do Stojiljkovića, on je glavom zahvatio loptu koja je udarila u stativu i ušla u mrežu.

Lider je izjednačio u 90. minutu golom Branka Ilića koji je, posle kornera, takođe glavom zahvatio loptu. Partizan je do kraja utakmice pokušavao preko Ivana Šaponjića i Ivana Bandalovskog, ali nisu bili precizni.