ПЛ: Челси спашавао ''живу главу'' у Халу!

Фудбалери Челсија победили су Хал Сити на гостовању са 3:2 у последњој утакмици 30. кола Премијер лиге, и то пошто су испустили вођство од 2:0.

Фудбал 23.03.2015 | 13:40

‘Плавце’ је пред 25.000 гледалаца у Халу спасао Лоик Реми, који је поставио коначан резултат у 77. минуту, и то само два минута пошто је заменио Дијега Косту, који се повредио.

Изабраници Жозеа Муриња су повели преко Едена Азара у другом минуту, да би Дијего Коста повисио на 2:0 после само седам минута. Међутим, већ после 15 минута уследио је преокрет Хала, који је изједначио преко Ахмеда Ел Мохамадија и Абела Ернандеса, који су били стрелци у 26, односно 28. минуту.

Челси тако сада има 67 бодова на челу Премијер лиге, шест више од Манчестер Ситија, али је одиграо једну утакмицу мање. Хал је остао на 15. позицији, са 28 бодова.

Лондонски тим није дуго чекао на вођство у Халу, пошто је Азар одлично реаговао већ у другом минуту, када је дошао до лопте и без оклевања је послао у мрежу. Асистент му је био Коста, који је само седам минута касније био стрелац после асистенције Сеска Фабрегаса, пошто је лопту из близине послао у десну страну мреже.

Уследила је офанзива Хала, која је резултирала великим грешкама у одбрани играча Челсија. То је прво искористио Ел Мохамади, који је сјајно закуцао лопту по средини гола, а два минута касније је Ернандес дочекао нову грешку ‘Плаваца’ и мирно из близине изједначио на 2:2.

Хал није желео да се задовољи бодом, па је наставио да напада, шансе су имали Рамирез, Ел Мохамади и Ливермор, али је Куртоа у тим тренуцима бриљирао. Баш када су многи помислили да би Хал могао да изненади Челси, Вилијан је одлично асистирао Ремија, који је сјајно реаговао и донео Челсију 3:2, а потом и победу.

У истом термину, играли су Квинс Парк Ренџерс и Евертон, а тим из Ливерпула је славио са 2:1. Стрелци за победнички тим били су Симус Колмен у 18. и Арон Ленон у 77. минуту, док је једини гол за Лондонце постигао Едуардо Варгас у 65. минуту.