PL: Čelsi spašavao ''živu glavu'' u Halu!

Fudbaleri Čelsija pobedili su Hal Siti na gostovanju sa 3:2 u poslednjoj utakmici 30. kola Premijer lige, i to pošto su ispustili vođstvo od 2:0.

Fudbal 23.03.2015 | 13:40

‘Plavce’ je pred 25.000 gledalaca u Halu spasao Loik Remi, koji je postavio konačan rezultat u 77. minutu, i to samo dva minuta pošto je zamenio Dijega Kostu, koji se povredio.

Izabranici Žozea Murinja su poveli preko Edena Azara u drugom minutu, da bi Dijego Kosta povisio na 2:0 posle samo sedam minuta. Međutim, već posle 15 minuta usledio je preokret Hala, koji je izjednačio preko Ahmeda El Mohamadija i Abela Ernandesa, koji su bili strelci u 26, odnosno 28. minutu.

Čelsi tako sada ima 67 bodova na čelu Premijer lige, šest više od Mančester Sitija, ali je odigrao jednu utakmicu manje. Hal je ostao na 15. poziciji, sa 28 bodova.

Londonski tim nije dugo čekao na vođstvo u Halu, pošto je Azar odlično reagovao već u drugom minutu, kada je došao do lopte i bez oklevanja je poslao u mrežu. Asistent mu je bio Kosta, koji je samo sedam minuta kasnije bio strelac posle asistencije Seska Fabregasa, pošto je loptu iz blizine poslao u desnu stranu mreže.

Usledila je ofanziva Hala, koja je rezultirala velikim greškama u odbrani igrača Čelsija. To je prvo iskoristio El Mohamadi, koji je sjajno zakucao loptu po sredini gola, a dva minuta kasnije je Ernandes dočekao novu grešku ‘Plavaca’ i mirno iz blizine izjednačio na 2:2.

Hal nije želeo da se zadovolji bodom, pa je nastavio da napada, šanse su imali Ramirez, El Mohamadi i Livermor, ali je Kurtoa u tim trenucima briljirao. Baš kada su mnogi pomislili da bi Hal mogao da iznenadi Čelsi, Vilijan je odlično asistirao Remija, koji je sjajno reagovao i doneo Čelsiju 3:2, a potom i pobedu.

U istom terminu, igrali su Kvins Park Rendžers i Everton, a tim iz Liverpula je slavio sa 2:1. Strelci za pobednički tim bili su Simus Kolmen u 18. i Aron Lenon u 77. minutu, dok je jedini gol za Londonce postigao Eduardo Vargas u 65. minutu.