ИТА: Миха и Самп не одустају од ЛШ!

Јувентус је остварио победу против Ђенове у Торину 1:0 и остао на 14 бодова више од другопласиране Роме која је истим резултатом славила на гостовању Ћезени. Велики успех остварила је Сампдорија тренера Синише Михајловића, савладавши Интер са 1:0, што јој је уз кикс Наполија донело пробој на четврто место, док је трећи остао Лацио, који је уз асистенцију Душана Басте победио Верону са 2:0.

Фудбал 23.03.2015 | 13:21

Јувентус је прошао у четвртфинале Лиге шампиона, а сада је на правом путу да освоји титулу у Италији, јер је забележио три победе у низу, а сада има и превелику бодовну предност у односу на остале клубове. Ђенова није имала одговор на гостовању шампиону, те је право чудо да није примила још који гол.

Једини погодак за торински тим постигао је Карлос Тевез у 25. минуту након што је Переира пресекао пас у опасној зони, те је проследио Аргентинцу који је прошао два дефанзивца, а онда са десне стране распалио и од пречке закуцао лопту у противничку мрежу.

У 62. минуту Ронкаља је у казненом простору фаулирао Падоина, али је Перин одбранио једанаестерац бацивши се у леву страну. Ипак, пораз је био неминован, а Јувентусова доминација јасна, не само у овом мечу, већ и дефинитивно у Италији.

Теоретски посматрано, Јуве би могао неким чудом да испусти већ виђено освајање трофеја, а да математички остане у игри Рома се побринула на гостовању Ћезени. Уз 79. минута наступа Адема Љајића, "вучица" је до "минималца" дошла поготком Де Росија.

Трећепласирани Лацио је са 2:0 савладао Верону, коју је најпре начела асистенција Душана Басте за сјајног Андерсона који је продужетак уговора прославио голом главом...... а онда је Лацијале обратовао пројектил Кандерве у другом минуту судијске надоканде времена у првом полувремену, којим је постављен коначан резултат.

Разлога за задовољство имају навијачи Сампдорије, јер је тренер Синиша Михајловић пронашао начин да тријумфује против Интера, а у "његовом стилу" меч је решио Едер, изврсним слободњаком.

Немања Видић је одиграо свих 90 минута за неразуре, који су после овог пораза склизнули на десето место табеле Серије А.

А Сампдорија је, за то време, не само славила тријумф - већ и помак на четврто место, које води у Лигу Европе, али коме је, после кикса Наполија, сада први пратилац Лација, уједно на четири бода од места које води у квалификације за Лигу шампиона.

Иако је играла од 55. минута без искљученог Гомеза, Атланата је, уз нашег голмана Владу Аврамова на клупи, успела да изненади у Напуљу, где је тек у финишу испустила победу - 1:1. Гости су водили голом Чилеанца Маурисија Пиниље од 72. минута, а Наполитанци су своју бројчану надмоћ крунисали тек минут пре краја, када је Запата искористио додавање Хамшика да избори реми.

Парма је у свом првом наступу после формалног банкрота пробала да својим навијачима пружи макар мало радости против тима који претендује на излазак на евро-сцену, али се Торино није дао изненадити. Макси Лопез је сјајно одрадио посао у контри, пробивши се по левој страни и завршивши посао у 19. минуту, а последњепласирана Парма је недуго затим, од 36. минута, играла са фудбалером мање на терену, јер је Лукарели искључен због ударца лактом и потом неспортског понашања.

Фјорентина, за коју је цео меч одиграо Ненад Томовић, успела је да у три минута головима Гомеза преокрене резулултат на гостовању у Удинама, али је тим у чијем је стручном штабу и Дејан Станковић, освојио бод захваљујући Конеу, коме је Ди Натале лукаво, изнад главе, упутио асистенцију на другом крају казненог простора за коначних 2:2.

Фудбалери Емполија савладали су Сасуоло на свом терену са 3:1 у 28. колу Серије А. Емполи је тако прекинуо серију од три ремија, али и продужио низ без пораза на осам утакмица, док је Сасуоло наставио да посрће и претрпео је пет пораз у последњих шест мечева.

Сва четири поготка пала су у другом делу и сва четири су постигли домаћи играчи. Голеаду је започео Сапонара ударцем са дистанце у доњи десни угао, да би Ругани неспретном реакцијом затресао сопствену мрежу приликом центаршута Берардија и ривалу поклонио изједначење.

Нада Сасуола није дуго трајала, јер је Емполи у два минута решио питање победника - Мцедлидзе је уклизавањем у петерцу проследио лопту у мету, а коначних 3:1 поставио је Сапонара другим поготком.