ITA: Miha i Samp ne odustaju od LŠ!

Juventus je ostvario pobedu protiv Đenove u Torinu 1:0 i ostao na 14 bodova više od drugoplasirane Rome koja je istim rezultatom slavila na gostovanju Ćezeni. Veliki uspeh ostvarila je Sampdorija trenera Siniše Mihajlovića, savladavši Inter sa 1:0, što joj je uz kiks Napolija donelo proboj na četvrto mesto, dok je treći ostao Lacio, koji je uz asistenciju Dušana Baste pobedio Veronu sa 2:0.

Fudbal 23.03.2015 | 13:21

Juventus je prošao u četvrtfinale Lige šampiona, a sada je na pravom putu da osvoji titulu u Italiji, jer je zabeležio tri pobede u nizu, a sada ima i preveliku bodovnu prednost u odnosu na ostale klubove. Đenova nije imala odgovor na gostovanju šampionu, te je pravo čudo da nije primila još koji gol.

Jedini pogodak za torinski tim postigao je Karlos Tevez u 25. minutu nakon što je Pereira presekao pas u opasnoj zoni, te je prosledio Argentincu koji je prošao dva defanzivca, a onda sa desne strane raspalio i od prečke zakucao loptu u protivničku mrežu.

U 62. minutu Ronkalja je u kaznenom prostoru faulirao Padoina, ali je Perin odbranio jedanaesterac bacivši se u levu stranu. Ipak, poraz je bio neminovan, a Juventusova dominacija jasna, ne samo u ovom meču, već i definitivno u Italiji.

Teoretski posmatrano, Juve bi mogao nekim čudom da ispusti već viđeno osvajanje trofeja, a da matematički ostane u igri Roma se pobrinula na gostovanju Ćezeni. Uz 79. minuta nastupa Adema Ljajića, "vučica" je do "minimalca" došla pogotkom De Rosija.

Trećeplasirani Lacio je sa 2:0 savladao Veronu, koju je najpre načela asistencija Dušana Baste za sjajnog Andersona koji je produžetak ugovora proslavio golom glavom...... a onda je Lacijale obratovao projektil Kanderve u drugom minutu sudijske nadokande vremena u prvom poluvremenu, kojim je postavljen konačan rezultat.

Razloga za zadovoljstvo imaju navijači Sampdorije, jer je trener Siniša Mihajlović pronašao način da trijumfuje protiv Intera, a u "njegovom stilu" meč je rešio Eder, izvrsnim slobodnjakom.

Nemanja Vidić je odigrao svih 90 minuta za nerazure, koji su posle ovog poraza skliznuli na deseto mesto tabele Serije A.

A Sampdorija je, za to vreme, ne samo slavila trijumf - već i pomak na četvrto mesto, koje vodi u Ligu Evrope, ali kome je, posle kiksa Napolija, sada prvi pratilac Lacija, ujedno na četiri boda od mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Iako je igrala od 55. minuta bez isključenog Gomeza, Atlanata je, uz našeg golmana Vladu Avramova na klupi, uspela da iznenadi u Napulju, gde je tek u finišu ispustila pobedu - 1:1. Gosti su vodili golom Čileanca Maurisija Pinilje od 72. minuta, a Napolitanci su svoju brojčanu nadmoć krunisali tek minut pre kraja, kada je Zapata iskoristio dodavanje Hamšika da izbori remi.

Parma je u svom prvom nastupu posle formalnog bankrota probala da svojim navijačima pruži makar malo radosti protiv tima koji pretenduje na izlazak na evro-scenu, ali se Torino nije dao iznenaditi. Maksi Lopez je sjajno odradio posao u kontri, probivši se po levoj strani i završivši posao u 19. minutu, a poslednjeplasirana Parma je nedugo zatim, od 36. minuta, igrala sa fudbalerom manje na terenu, jer je Lukareli isključen zbog udarca laktom i potom nesportskog ponašanja.

Fjorentina, za koju je ceo meč odigrao Nenad Tomović, uspela je da u tri minuta golovima Gomeza preokrene rezulultat na gostovanju u Udinama, ali je tim u čijem je stručnom štabu i Dejan Stanković, osvojio bod zahvaljujući Koneu, kome je Di Natale lukavo, iznad glave, uputio asistenciju na drugom kraju kaznenog prostora za konačnih 2:2.

Fudbaleri Empolija savladali su Sasuolo na svom terenu sa 3:1 u 28. kolu Serije A. Empoli je tako prekinuo seriju od tri remija, ali i produžio niz bez poraza na osam utakmica, dok je Sasuolo nastavio da posrće i pretrpeo je pet poraz u poslednjih šest mečeva.

Sva četiri pogotka pala su u drugom delu i sva četiri su postigli domaći igrači. Goleadu je započeo Saponara udarcem sa distance u donji desni ugao, da bi Rugani nespretnom reakcijom zatresao sopstvenu mrežu prilikom centaršuta Berardija i rivalu poklonio izjednačenje.

Nada Sasuola nije dugo trajala, jer je Empoli u dva minuta rešio pitanje pobednika - Mcedlidze je uklizavanjem u petercu prosledio loptu u metu, a konačnih 3:1 postavio je Saponara drugim pogotkom.