ИТА: Јуве оде на +17!

Јувентус је остварио победу против Ђенове у Торину 1:0 и сада има 17 бодова и меч више од другопласиране Роме, али је скоро немогуће да "стара дама" испусти ту предност. Фудбалери Емполија савладали су Сасуоло на свом терену са 3:1 у 28. колу Серије А.

Фудбал 22.03.2015 | 17:41

Јувентус је прошао у четвртфинале Лиге шампиона, а сада је на правом путу да освоји титулу у Италији, јер је забележио три победе у низу, а сада има и превелику бодовну предност у односу на остале клубове. Ђенова није имала одговор на гостовању шампиону, те је право чудо да није примила још који гол.

Једини погодак за торински тим постигао је Карлос Тевез у 25. минуту након што је Переира пресекао пас у опасној зони, те је проследио Аргентинцу који је прошао два дефанзивца, а онда са десне стране распалио и од пречке закуцао лопту у противничку мрежу.

У 62. минуту Ронкаља је у казненом простору фаулирао Падоина, али је Перин одбранио једанаестерац бацивши се у леву страну. Ипак, пораз је био неминован, а Јувентусова доминација јасна, не само у овом мечу, већ и дефинитивно у Италији.

Емполи је тако прекинуо серију од три ремија, али и продужио низ без пораза на осам утакмица, док је Сасуоло наставио да посрће и претрпео је пет пораз у последњих шест мечева.

Сва четири поготка пала су у другом делу и сва четири су постигли домаћи играчи. Голеаду је започео Сапонара ударцем са дистанце у доњи десни угао, да би Ругани неспретном реакцијом затресао сопствену мрежу приликом центаршута Берардија и ривалу поклонио изједначење.

Нада Сасуола није дуго трајала, јер је Емполи у два минута решио питање победника - Мцедлидзе је уклизавањем у петерцу проследио лопту у мету, а коначних 3:1 поставио је Сапонара другим поготком.