ITA: Juve ode na +17!

Juventus je ostvario pobedu protiv Đenove u Torinu 1:0 i sada ima 17 bodova i meč više od drugoplasirane Rome, ali je skoro nemoguće da "stara dama" ispusti tu prednost. Fudbaleri Empolija savladali su Sasuolo na svom terenu sa 3:1 u 28. kolu Serije A.

Fudbal 22.03.2015 | 17:41

Juventus je prošao u četvrtfinale Lige šampiona, a sada je na pravom putu da osvoji titulu u Italiji, jer je zabeležio tri pobede u nizu, a sada ima i preveliku bodovnu prednost u odnosu na ostale klubove. Đenova nije imala odgovor na gostovanju šampionu, te je pravo čudo da nije primila još koji gol.

Jedini pogodak za torinski tim postigao je Karlos Tevez u 25. minutu nakon što je Pereira presekao pas u opasnoj zoni, te je prosledio Argentincu koji je prošao dva defanzivca, a onda sa desne strane raspalio i od prečke zakucao loptu u protivničku mrežu.

U 62. minutu Ronkalja je u kaznenom prostoru faulirao Padoina, ali je Perin odbranio jedanaesterac bacivši se u levu stranu. Ipak, poraz je bio neminovan, a Juventusova dominacija jasna, ne samo u ovom meču, već i definitivno u Italiji.

Empoli je tako prekinuo seriju od tri remija, ali i produžio niz bez poraza na osam utakmica, dok je Sasuolo nastavio da posrće i pretrpeo je pet poraz u poslednjih šest mečeva.

Sva četiri pogotka pala su u drugom delu i sva četiri su postigli domaći igrači. Goleadu je započeo Saponara udarcem sa distance u donji desni ugao, da bi Rugani nespretnom reakcijom zatresao sopstvenu mrežu prilikom centaršuta Berardija i rivalu poklonio izjednačenje.

Nada Sasuola nije dugo trajala, jer je Empoli u dva minuta rešio pitanje pobednika - Mcedlidze je uklizavanjem u petercu prosledio loptu u metu, a konačnih 3:1 postavio je Saponara drugim pogotkom.