ФРА: ПСЖ се радовао поразу Лиона код куће!

Фудбалери Нице победили су на гостовању Лион са 2:1 у првој суботњој утакмици 30. кола француске Лиге један.

Фудбал 22.03.2015 | 11:00

Ница је до првог тријумфа после седам утакмица без победе и чак четири везана пораза дошла са играчем мање, пошто је Лојд Палин у 54. минуту добио други жути картон и скривио једанаестерац за домаћина.

Лион је био бољи ривал, имао је знатно више шанси, али је Ница у 23. минуту дошла до предности голом Карлоса Едуарда.

Палин је у 54. минуту скривио једанаестерац, који је минут касније реализовао Максим Гоналон.

Домаћин је у наставку сусрета покушао да додје до тријумфа, али у томе нису уепли, чак је Ница у 86. минуту голом Валентин Ејсерика из пенала дошла до три бода.

Лион је овим поразом препустио прво место Пари Сен Жермену, који има 59 бодова, један више од првог пратиоца, док је Ница 12. са 37.

Фудбалери Тулуза победили су Бордо са 2:1 и тако направили велико изненађење, док је на преостале четири утакмице у суботу увече виђен само један гол.

Једини погодак постигао је Евијан, који је минимално славио против Монпеље, док су дуели Бастије и Генгана, Каена и Меца, односно Рена и Нанта завршени без голова.

Тулуз, који се налази у опасној зони, против Бордоа је дошао до девете победе ове сезоне. На другој страни, Бордо је доживео осми пораз, али је упркос томе остао на шестом месту табеле.

Тулузу су важан тријумф донели Висам Бен Једер и Жан-Армел Кана-Бијик головима у 18, односно 61. минуту. Једини гол за Бордо постигао је Дијего Ролан у 28. минуту, а гости су у самом финишу остали са играчем мање, пошто је Лудовик Сане добио другу јавну опомену.

За победнички тим, Александар Пешић је одиграо свих 90 минута, а у 62. је зарадио жути картон.

Евијан је такође дошао до битног тријумфа у борби за опстанак, а јунак победе био је Кларк Н’Сикулу, који је постигао једини гол на утакмици у 85. минуту.

Евијан сада држи 16. место на табели са 35 бодова, три више од Тулуза, док је Монпеље остао седми са 45.

Раније током дана, Олимпик из Лиона је изгубио од Нице са 2:1 и тако препустио чело табеле Пари Сен Жермену.