FRA: PSŽ se radovao porazu Liona kod kuće!

Fudbaleri Nice pobedili su na gostovanju Lion sa 2:1 u prvoj subotnjoj utakmici 30. kola francuske Lige jedan.

Fudbal 22.03.2015 | 11:00

Nica je do prvog trijumfa posle sedam utakmica bez pobede i čak četiri vezana poraza došla sa igračem manje, pošto je Lojd Palin u 54. minutu dobio drugi žuti karton i skrivio jedanaesterac za domaćina.

Lion je bio bolji rival, imao je znatno više šansi, ali je Nica u 23. minutu došla do prednosti golom Karlosa Eduarda.

Palin je u 54. minutu skrivio jedanaesterac, koji je minut kasnije realizovao Maksim Gonalon.

Domaćin je u nastavku susreta pokušao da dodje do trijumfa, ali u tome nisu uepli, čak je Nica u 86. minutu golom Valentin Ejserika iz penala došla do tri boda.

Lion je ovim porazom prepustio prvo mesto Pari Sen Žermenu, koji ima 59 bodova, jedan više od prvog pratioca, dok je Nica 12. sa 37.

Fudbaleri Tuluza pobedili su Bordo sa 2:1 i tako napravili veliko iznenađenje, dok je na preostale četiri utakmice u subotu uveče viđen samo jedan gol.

Jedini pogodak postigao je Evijan, koji je minimalno slavio protiv Monpelje, dok su dueli Bastije i Gengana, Kaena i Meca, odnosno Rena i Nanta završeni bez golova.

Tuluz, koji se nalazi u opasnoj zoni, protiv Bordoa je došao do devete pobede ove sezone. Na drugoj strani, Bordo je doživeo osmi poraz, ali je uprkos tome ostao na šestom mestu tabele.

Tuluzu su važan trijumf doneli Visam Ben Jeder i Žan-Armel Kana-Bijik golovima u 18, odnosno 61. minutu. Jedini gol za Bordo postigao je Dijego Rolan u 28. minutu, a gosti su u samom finišu ostali sa igračem manje, pošto je Ludovik Sane dobio drugu javnu opomenu.

Za pobednički tim, Aleksandar Pešić je odigrao svih 90 minuta, a u 62. je zaradio žuti karton.

Evijan je takođe došao do bitnog trijumfa u borbi za opstanak, a junak pobede bio je Klark N’Sikulu, koji je postigao jedini gol na utakmici u 85. minutu.

Evijan sada drži 16. mesto na tabeli sa 35 bodova, tri više od Tuluza, dok je Monpelje ostao sedmi sa 45.

Ranije tokom dana, Olimpik iz Liona je izgubio od Nice sa 2:1 i tako prepustio čelo tabele Pari Sen Žermenu.