ИТА: Побједе Кјева и замислите - Милана!

Фудбалери Кјева победили су на свом терену Палермо са 1:0 на старту 28. кола Серије А, док је Милан са 3:1 победио претпоследњи Каљари, чију мрежу је чувао српски интернационалац Жељко Бркић.

Фудбал 22.03.2015 | 10:40

Једини гол на мечу постигао је Алберто Палоски у 35. минуту, који је у 62. промашио пенал и пропустио идеалну шансу да овери тријумф.

Палермо је сусрет у Верони завршио са десеторицом због искључења Анђелковића четири минута пре краја услед другог жутог картона, а цео меч за Кјево одиграо је наш везиста Иван Радовановић.

Кјево је после 28 кола на 15. месту на табели Калча са 32 бода, док је Палермо 11. са три бода више.

Милан је повео у 21. минуту прелепим голом Менеза, искоса са леве стране шеснаестерца, одакле је погодио даљи горњи голманов угао.

Фаријас је потом поравнао из контранапада у 47. минуту (када је сјајно, дриблингом, преварио свог чувара Мексеса), но росо-нери су врло брзо узвратили.

Већ у 49. минуту управо је Мексес прелепим волеј ударцем после корнера вратио предност Милану, а Менез у 78. из пенала само потврдио тријумф и, бар привремени, скок некадашњег првака Европе на седмо место табеле Серије А.