ITA: Pobjede Kjeva i zamislite - Milana!

Fudbaleri Kjeva pobedili su na svom terenu Palermo sa 1:0 na startu 28. kola Serije A, dok je Milan sa 3:1 pobedio pretposlednji Kaljari, čiju mrežu je čuvao srpski internacionalac Željko Brkić.

Fudbal 22.03.2015 | 10:40

Jedini gol na meču postigao je Alberto Paloski u 35. minutu, koji je u 62. promašio penal i propustio idealnu šansu da overi trijumf.

Palermo je susret u Veroni završio sa desetoricom zbog isključenja Anđelkovića četiri minuta pre kraja usled drugog žutog kartona, a ceo meč za Kjevo odigrao je naš vezista Ivan Radovanović.

Kjevo je posle 28 kola na 15. mestu na tabeli Kalča sa 32 boda, dok je Palermo 11. sa tri boda više.

Milan je poveo u 21. minutu prelepim golom Meneza, iskosa sa leve strane šesnaesterca, odakle je pogodio dalji gornji golmanov ugao.

Farijas je potom poravnao iz kontranapada u 47. minutu (kada je sjajno, driblingom, prevario svog čuvara Meksesa), no roso-neri su vrlo brzo uzvratili.

Već u 49. minutu upravo je Mekses prelepim volej udarcem posle kornera vratio prednost Milanu, a Menez u 78. iz penala samo potvrdio trijumf i, bar privremeni, skok nekadašnjeg prvaka Evrope na sedmo mesto tabele Serije A.