ЈСЛ: Звезда минимално...

Фудбалери Црвене звезде су као по правилу победили Напредак на свом терену и у 20. колу Јелен Суперлиге славили са 1:0 захваљујући голу Дарка Лазовића, али и бравурама голмана и капитена Предрага Рајковића.

Фудбал 22.03.2015 | 10:20

Крушевљани не знају ни за бод против Звезде у Београду још од 2007. године када су успели да остану непоражени (1:1), црвено-бели су успешно наставили потеру за водећим Партизаном и пришли му на бод, а црно-беле у недељу очекује дерби кола са Чукаричким на Бановом брду.

Пулени Ненада Лалатовића нису блистали, тренера српског првака приметно је нервирао Џошуа Паркер петљањем у шансама да се угрози ривал, човек одлуке био је Лазовић, али је пред голом блистао Рајковић и са две фантастичне одбране сачувао тријумф.

Већ у трећем минуту запретили су црвено-бели преко Паркера који се ослободио чувара на десном крилу и изнудио корнер, а могао је и да проигра Јовића на другој стативи. Недуго затим је Рајковић зауставио напад гостију, јер је истрчао у стилу Мануела Нојера и уклизао на ивици казненог простора, и потом избацио лопту далеко у поље ривала.

Напредак се није определио само на одбрану, био је спреман да се надиграва и био је врло близу поготка у 13. минуту када је Димитров побегао по десној страни и гађао супротан угао, али је Рајковић одбио лопту, а Цветковић је у последњем тренутку интервенисао испред Трујића.

Узвратио је Паркер три минута касније, претрчао по левој страни Гобељића и Фримпонга, али је голман Поповић правовремено истрчао и спречио га да шутира. У првом полувремену Звезди је очито недостајао Катаи, вероватно најбољи играч Лалатовићевог тима у пролећном делу, који је био одлично чуван и прилично неприметан.

Зато је Ристић у 22. минуту одлично избацио Анђелковића на левој страни, он је пронашао Јовића чији је шут из прве отишао преко пречке. Покушавали су црвено-бели и преко супротног крила, где су комбиновали Цветковић и Лазовић и изборили се за корнер после ког су повели у 34. минуту.

Ристић је центрирао, лопта је прошла између двојице гостујућих играча, Пауновић ју је неспретно зауставио испред Лазића који је додао до Лазовића, а он је из прве погодио доњи леви угао за 1:0.

До краја полувремена резултат се није мењао, а могао је на самом почетку другог када је Паркер улетео у казнени простор и спетљао се, па је изостао ударац, што је изнервирало Лалатовића. Ушло се затим у серију фаулова на обе стране и у домаћој екипи су пожутели Анђелковић и Ристић.

Напредак је био све опаснији, Трујић је главом "тукао" право у Рајковића који је у 58. минуту на време, када је Павићевић закаснио да направи офсајд замку, истрчао на ивици казненог простора и десном руком одбранио ударац Димитрова у ситуацији један на један.

За гужву пред голом Крушевљана били су криви Јовић и Паркер и њихов дупли пас, лопта је потом дошла до Лазовића, али је Фримпонг отклонио опасност уз "заламање" стрелца јединог гола.

Гости су прокоцкали контру "четири на два" због очајног додавања Трујића, а у 75. минуту мало је недостајало да Звезда удвостручи предност - Пауновић и Урошевић се нису добро споразумели и пропустили су лопту која је изненадила Лазовића, па није успео да постигне други погодак.

Пробао је и резервиста Босанчић из слободњака, али је Поповић извукао лопту која је ишла по средини испод пречке, да би му се убрзо реванширао Рајковић фантастичном одбраном којом је зауставио одличан ударац Луковића са око 25 метара и још једном спасао црвено-беле.

Могао је резервиста Орландић да отклони све дилеме да му Поповић није укротио покушај искоса са десне стране пред судијску надоканду.