JSL: Zvezda minimalno...

Fudbaleri Crvene zvezde su kao po pravilu pobedili Napredak na svom terenu i u 20. kolu Jelen Superlige slavili sa 1:0 zahvaljujući golu Darka Lazovića, ali i bravurama golmana i kapitena Predraga Rajkovića.

Fudbal 22.03.2015 | 10:20

Kruševljani ne znaju ni za bod protiv Zvezde u Beogradu još od 2007. godine kada su uspeli da ostanu neporaženi (1:1), crveno-beli su uspešno nastavili poteru za vodećim Partizanom i prišli mu na bod, a crno-bele u nedelju očekuje derbi kola sa Čukaričkim na Banovom brdu.

Puleni Nenada Lalatovića nisu blistali, trenera srpskog prvaka primetno je nervirao Džošua Parker petljanjem u šansama da se ugrozi rival, čovek odluke bio je Lazović, ali je pred golom blistao Rajković i sa dve fantastične odbrane sačuvao trijumf.

Već u trećem minutu zapretili su crveno-beli preko Parkera koji se oslobodio čuvara na desnom krilu i iznudio korner, a mogao je i da proigra Jovića na drugoj stativi. Nedugo zatim je Rajković zaustavio napad gostiju, jer je istrčao u stilu Manuela Nojera i uklizao na ivici kaznenog prostora, i potom izbacio loptu daleko u polje rivala.

Napredak se nije opredelio samo na odbranu, bio je spreman da se nadigrava i bio je vrlo blizu pogotka u 13. minutu kada je Dimitrov pobegao po desnoj strani i gađao suprotan ugao, ali je Rajković odbio loptu, a Cvetković je u poslednjem trenutku intervenisao ispred Trujića.

Uzvratio je Parker tri minuta kasnije, pretrčao po levoj strani Gobeljića i Frimponga, ali je golman Popović pravovremeno istrčao i sprečio ga da šutira. U prvom poluvremenu Zvezdi je očito nedostajao Katai, verovatno najbolji igrač Lalatovićevog tima u prolećnom delu, koji je bio odlično čuvan i prilično neprimetan.

Zato je Ristić u 22. minutu odlično izbacio Anđelkovića na levoj strani, on je pronašao Jovića čiji je šut iz prve otišao preko prečke. Pokušavali su crveno-beli i preko suprotnog krila, gde su kombinovali Cvetković i Lazović i izborili se za korner posle kog su poveli u 34. minutu.

Ristić je centrirao, lopta je prošla između dvojice gostujućih igrača, Paunović ju je nespretno zaustavio ispred Lazića koji je dodao do Lazovića, a on je iz prve pogodio donji levi ugao za 1:0.

Do kraja poluvremena rezultat se nije menjao, a mogao je na samom početku drugog kada je Parker uleteo u kazneni prostor i spetljao se, pa je izostao udarac, što je iznerviralo Lalatovića. Ušlo se zatim u seriju faulova na obe strane i u domaćoj ekipi su požuteli Anđelković i Ristić.

Napredak je bio sve opasniji, Trujić je glavom "tukao" pravo u Rajkovića koji je u 58. minutu na vreme, kada je Pavićević zakasnio da napravi ofsajd zamku, istrčao na ivici kaznenog prostora i desnom rukom odbranio udarac Dimitrova u situaciji jedan na jedan.

Za gužvu pred golom Kruševljana bili su krivi Jović i Parker i njihov dupli pas, lopta je potom došla do Lazovića, ali je Frimpong otklonio opasnost uz "zalamanje" strelca jedinog gola.

Gosti su prokockali kontru "četiri na dva" zbog očajnog dodavanja Trujića, a u 75. minutu malo je nedostajalo da Zvezda udvostruči prednost - Paunović i Urošević se nisu dobro sporazumeli i propustili su loptu koja je iznenadila Lazovića, pa nije uspeo da postigne drugi pogodak.

Probao je i rezervista Bosančić iz slobodnjaka, ali je Popović izvukao loptu koja je išla po sredini ispod prečke, da bi mu se ubrzo revanširao Rajković fantastičnom odbranom kojom je zaustavio odličan udarac Lukovića sa oko 25 metara i još jednom spasao crveno-bele.

Mogao je rezervista Orlandić da otkloni sve dileme da mu Popović nije ukrotio pokušaj iskosa sa desne strane pred sudijsku nadokandu.