БЛ: Славила Борусија, Костић асистирао!

Фудбалери Борусије из Дортмунда победили су Хановер са 3:2 у 26. колу Бундеслиге, а поподневни суботњи термин обележио је пораз Аугсбурга од Фрајбурга са 2:0.

Фудбал 21.03.2015 | 18:40

Штутгарт је са 3:1 био бољи од Ајтрахта из Франкфурта, Келн и Вердер су играли 1:1, док је дуел Падерборна и Хофенхајма завршен без голова.

Последњи суботњи дуел од 18.30 играју Шалке и Бајер из Леверкузена у Гелзенкирхену.

Борусија је пред 49.000 гледалаца у Хановеру успела да дође до важног тријумфа, и то пошто је домаћи тим претио до последњег тренутка.

Гости из Дортмунда су повели преко Пјер-Екерика Обамејанга у 19. минуту, да би Ларс Штриндл изједначио 12 минута касније. Ново вођство Борусији донео је Шинђи Кагава у 57. минуту, а Обамејанг је на асистенцију јапанског фудбалера постигао свој други гол четири минута касније, да би Штриндл у 82. поставио коначан резултат утакмице.

Домаћи тим је од 55. минута, иначе, играо са играчем мање, пошто је Леонардо Битенкорт добио другу јавну опомену.

Српски фудбалер Невен Суботић одиграо је свих 90 минута за победнички тим, а на самом почетку другог полувремена је зарадио жути картон.

Фрајбург је головима у последњих 20 минута успео да изненади Аугсбург и дође до битних бодова у борби за опстанак. Домаћи тим је пред овај викенд држао претпоследње место на табели, али је головима Џонатана Шмида и Нилса Петерсена успео да се домогне 15. места, првог изнад опасне зоне. Аугсбург је, с друге стране, остао на шестом месту, али су главни ривали за место у европским такмичењима наредне сезоне почели да их сустижу.

Стефан Митровић је одиграо целу утакмицу у дресу Фрајбурга, док је на другој страни Никола Ђурђић у игри био током првог полувремена.

Штутгарт је на свом терену славио против Ајнтрахта и тако дошао тек до пете победе ове сезоне. Домаћи тим је на „Мерцедес-Бенц арени“ тријумф остварио после преокрета, пошто је Ајтрахт водио од 51. минута голом Хариса Шеферовића. Данијел Гинчек је изједначио у 63. минуту, а само три минута касније донео Штутгартом вођство, да би Александру Максим поставио коначан резултат, после асистенције Костића.

Српски фудбалер је у игру ушао у 58. минуту, а његов тим је упркос победи остао на самом зачељу Бундеслиге, док је Ајнтрахт на осмом месту, са само бодом више од Борусије.

Александар Игњовски је остао на клупи Ајнтрахта у дуелу са Штутгартом.

Дерби средине табеле, између Келна и Волфсбурга, одлучен је у самом финишу, када је Матијас Леман донео изједначење домаћем тиму. Леман је био стрелац у 88. минуту из пенала, а претходно је Вердер водио од 27. минута голом Давија Зелкеа.