BL: Slavila Borusija, Kostić asistirao!

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Hanover sa 3:2 u 26. kolu Bundeslige, a popodnevni subotnji termin obeležio je poraz Augsburga od Frajburga sa 2:0.

Fudbal 21.03.2015 | 18:40

Štutgart je sa 3:1 bio bolji od Ajtrahta iz Frankfurta, Keln i Verder su igrali 1:1, dok je duel Paderborna i Hofenhajma završen bez golova.

Poslednji subotnji duel od 18.30 igraju Šalke i Bajer iz Leverkuzena u Gelzenkirhenu.

Borusija je pred 49.000 gledalaca u Hanoveru uspela da dođe do važnog trijumfa, i to pošto je domaći tim pretio do poslednjeg trenutka.

Gosti iz Dortmunda su poveli preko Pjer-Ekerika Obamejanga u 19. minutu, da bi Lars Štrindl izjednačio 12 minuta kasnije. Novo vođstvo Borusiji doneo je Šinđi Kagava u 57. minutu, a Obamejang je na asistenciju japanskog fudbalera postigao svoj drugi gol četiri minuta kasnije, da bi Štrindl u 82. postavio konačan rezultat utakmice.

Domaći tim je od 55. minuta, inače, igrao sa igračem manje, pošto je Leonardo Bitenkort dobio drugu javnu opomenu.

Srpski fudbaler Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta za pobednički tim, a na samom početku drugog poluvremena je zaradio žuti karton.

Frajburg je golovima u poslednjih 20 minuta uspeo da iznenadi Augsburg i dođe do bitnih bodova u borbi za opstanak. Domaći tim je pred ovaj vikend držao pretposlednje mesto na tabeli, ali je golovima Džonatana Šmida i Nilsa Petersena uspeo da se domogne 15. mesta, prvog iznad opasne zone. Augsburg je, s druge strane, ostao na šestom mestu, ali su glavni rivali za mesto u evropskim takmičenjima naredne sezone počeli da ih sustižu.

Stefan Mitrović je odigrao celu utakmicu u dresu Frajburga, dok je na drugoj strani Nikola Đurđić u igri bio tokom prvog poluvremena.

Štutgart je na svom terenu slavio protiv Ajntrahta i tako došao tek do pete pobede ove sezone. Domaći tim je na „Mercedes-Benc areni“ trijumf ostvario posle preokreta, pošto je Ajtraht vodio od 51. minuta golom Harisa Šeferovića. Danijel Ginček je izjednačio u 63. minutu, a samo tri minuta kasnije doneo Štutgartom vođstvo, da bi Aleksandru Maksim postavio konačan rezultat, posle asistencije Kostića.

Srpski fudbaler je u igru ušao u 58. minutu, a njegov tim je uprkos pobedi ostao na samom začelju Bundeslige, dok je Ajntraht na osmom mestu, sa samo bodom više od Borusije.

Aleksandar Ignjovski je ostao na klupi Ajntrahta u duelu sa Štutgartom.

Derbi sredine tabele, između Kelna i Volfsburga, odlučen je u samom finišu, kada je Matijas Leman doneo izjednačenje domaćem timu. Leman je bio strelac u 88. minutu iz penala, a prethodno je Verder vodio od 27. minuta golom Davija Zelkea.