И Швајцарци потврдили Шимунићево усташтво!
Иако је хрватски штопер тврдио да је "За дом спремни" стари хрватски поздрав, Савезни суд у Швајцарској потврдио му је казну од десет утакмица суспензије.
Фудбал 18.03.2015 | 16:00
Јосип "Џо" Шимунић, хрватски фудбалер који је прошле године на Максимиру викао у микрофон "За дом спремни", изгубио је још једну битку.
Због усташког поклича није играо на Мундијалу у Бразилу, а ФИФА га је због величања нацизма казнила са десет утакмица неиграња за репрезентацију. Он се побунио и успротивио тој одлуци, али га је Међународни спортски арбитражни суд у Лозани поново казнио, потврдивши одлуку ФИФА.
У уторак, "Џо" је изгубио још једну битку.
Савезни суд у Швајцарској одбио је у жалбу Јосипа Џоа Шимунића на одлуку Међународног спортског арбитражног суда и потврдио раније донесену одлуку.
Осим суспензије, Шимунић је кажњен и новчано, па ће морати да плати 30 хиљада франака. Пред швајцарским судом он се бранио тврдњом да је узвикивао стари хрватски поздрав.
Коментари / 0
Оставите коментар