ИТА: Миха и Самп ''угасили'' Рому!

Синиша Михајловић са Сампдоријом је као гост срушио свој први инострани клуб - 0:2!

Фудбал 17.03.2015 | 09:20

И по закону вероватноће, било је крајње време да Рома, после шест узастопних ремија код куће у Серији А, заврши утакмицу другачијим исходом.

Иако је противник била више него солидна Сампдорија, очекивала се победа.

Међутим, серија започета 6. децембра, у дуелу са Сасуолом (2:2), окончана је поразом "вучице" и тријумфом Сампдорије на Олимпику резултатом 0:2!

Сампдорија је у првом полувремену имала много среће да сачува своју мрежу, а када се Рома после "безброј" пропуштених шанси ментално истрошила, Михајловићев тим се отворио и повео из гужве у 60. минуту, када је лопта "пронашла" штопера Лоренца де Силвестрија на седам-осам метара од гола.

Недостатак класичног нападача коштао је тим Рудија Гарсије много пута ове сезоне, а тако је било и у понедељак, када Тоти, Жервињо и Итурбе нису успели да савладају Вивијана. Најконкретнији је био Миралем Пјанић, али је и сјајном "везисти" из БиХ ове вечери нешто недостајало да разбије малер.

Ђеновљани нису имали тих проблема.

Колумбијац Луис Муриел у 78. минуту је истрчао контру по левом боку и завршио је ударцем у стативу. Кошаркашким речником, Сампдорија је дошла до "офанзивног скока", лопта се после акције Едера и уклизавања Асторија вратила Муриелу, а овај из другог покушаја није погрешио.

Било је то коначних 0:2, уз искључење Сејдуа Кеите због ироничног аплауза главном судији, десетак минута пре краја.

Роми сада озбиљно "висе" друго место и директан пласман у Лигу шампиона, јер има само бод више од Лација.

Наполи, Фиорентина и Сампдорија нису далеко. За сада је реално да се боре за Лигу Европе, али у преосталих 11 кола може свашта да се деси.

Михајловић и његови ученици у марту су остварили три победе из три меча, очигледно изашавши из кризе која их је "дрмала" у претходних пет кола италијанског првенства (три ремија код куће, два пораза у гостима).

Рома је изгубила у Серији А тек трећи пут ове сезоне, а на Олимпику први пут од 37. кола претходног шампионата (0:1 од Јувентуса).

До вечерас је била 16 кола без пораза (шест победа и чак 10 ремија). Изгубила је само 5. октобра од Јувентуса (3:2) и 1. новембра од Наполија (2:0).