ITA: Miha i Samp ''ugasili'' Romu!

Siniša Mihajlović sa Sampdorijom je kao gost srušio svoj prvi inostrani klub - 0:2!

Fudbal 17.03.2015 | 09:20

I po zakonu verovatnoće, bilo je krajnje vreme da Roma, posle šest uzastopnih remija kod kuće u Seriji A, završi utakmicu drugačijim ishodom.

Iako je protivnik bila više nego solidna Sampdorija, očekivala se pobeda.

Međutim, serija započeta 6. decembra, u duelu sa Sasuolom (2:2), okončana je porazom "vučice" i trijumfom Sampdorije na Olimpiku rezultatom 0:2!

Sampdorija je u prvom poluvremenu imala mnogo sreće da sačuva svoju mrežu, a kada se Roma posle "bezbroj" propuštenih šansi mentalno istrošila, Mihajlovićev tim se otvorio i poveo iz gužve u 60. minutu, kada je lopta "pronašla" štopera Lorenca de Silvestrija na sedam-osam metara od gola.

Nedostatak klasičnog napadača koštao je tim Rudija Garsije mnogo puta ove sezone, a tako je bilo i u ponedeljak, kada Toti, Žervinjo i Iturbe nisu uspeli da savladaju Vivijana. Najkonkretniji je bio Miralem Pjanić, ali je i sjajnom "vezisti" iz BiH ove večeri nešto nedostajalo da razbije maler.

Đenovljani nisu imali tih problema.

Kolumbijac Luis Muriel u 78. minutu je istrčao kontru po levom boku i završio je udarcem u stativu. Košarkaškim rečnikom, Sampdorija je došla do "ofanzivnog skoka", lopta se posle akcije Edera i uklizavanja Astorija vratila Murielu, a ovaj iz drugog pokušaja nije pogrešio.

Bilo je to konačnih 0:2, uz isključenje Sejdua Keite zbog ironičnog aplauza glavnom sudiji, desetak minuta pre kraja.

Romi sada ozbiljno "vise" drugo mesto i direktan plasman u Ligu šampiona, jer ima samo bod više od Lacija.

Napoli, Fiorentina i Sampdorija nisu daleko. Za sada je realno da se bore za Ligu Evrope, ali u preostalih 11 kola može svašta da se desi.

Mihajlović i njegovi učenici u martu su ostvarili tri pobede iz tri meča, očigledno izašavši iz krize koja ih je "drmala" u prethodnih pet kola italijanskog prvenstva (tri remija kod kuće, dva poraza u gostima).

Roma je izgubila u Seriji A tek treći put ove sezone, a na Olimpiku prvi put od 37. kola prethodnog šampionata (0:1 od Juventusa).

Do večeras je bila 16 kola bez poraza (šest pobeda i čak 10 remija). Izgubila je samo 5. oktobra od Juventusa (3:2) i 1. novembra od Napolija (2:0).