ШПА: Сосиједад добио Хетафе за горњи дио табеле!

Иако је Хетафе имао више прилика у првом делу игре, екипа Дејвида Мојеса је дошла до победе.

Фудбал 17.03.2015 | 08:20

Екипа Реал Сосиједада не зна за реми још од прошлог децембра. Иако је за тако нешто било доста шансе овог понедељка, када је гостовала Хетафеу, јер је до самог финиша меча било без голова, поготком Ињига Мартинеза и невероватном несрећом за голмана Висентеа Гуаиту, та традиција је настављена, нова победа је уписана - 1:0 (0:0) за тим Дејвида Мојеса.

Сосиједад се на тај начин после много времена нашао у горњем делу табеле шпанске Примере, тек после овог, 27. кола.

У првом полувремену није било много шанси, а Хетафе је имао више од игре. Неколико добрих шанси, чак и једна статива, али голова није било.

А онда је у другом полувремену Реал искористио једну од ретких шанси које је имао. Центаршут Естебана Гранера, одличан скок Ињига Мартинеза, главом је погодио стативу, али се лопта на несрећу домаћих навијача одбила од леђа њиховог голмана Висентеа Гуаите директно у мрежу.