ŠPA: Sosijedad dobio Hetafe za gornji dio tabele!

Iako je Hetafe imao više prilika u prvom delu igre, ekipa Dejvida Mojesa je došla do pobede.

Fudbal 17.03.2015 | 08:20

Ekipa Real Sosijedada ne zna za remi još od prošlog decembra. Iako je za tako nešto bilo dosta šanse ovog ponedeljka, kada je gostovala Hetafeu, jer je do samog finiša meča bilo bez golova, pogotkom Injiga Martineza i neverovatnom nesrećom za golmana Visentea Guaitu, ta tradicija je nastavljena, nova pobeda je upisana - 1:0 (0:0) za tim Dejvida Mojesa.

Sosijedad se na taj način posle mnogo vremena našao u gornjem delu tabele španske Primere, tek posle ovog, 27. kola.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi, a Hetafe je imao više od igre. Nekoliko dobrih šansi, čak i jedna stativa, ali golova nije bilo.

A onda je u drugom poluvremenu Real iskoristio jednu od retkih šansi koje je imao. Centaršut Estebana Granera, odličan skok Injiga Martineza, glavom je pogodio stativu, ali se lopta na nesreću domaćih navijača odbila od leđa njihovog golmana Visentea Guaite direktno u mrežu.