Серија А: Аргентинци спасли Интер

Манћинијеви пулени пред својим навијачима нису успели да савладају ни "дављеника" Ћезену.

Фудбал 16.03.2015 | 14:20

Ако настави овако, Интер ће други пут у последње три сезоне остати без изласка у Европу (без Лиге шампиона четврту сезону заредом), што је за клуб те величине и тих финансијских проблема - недопустиво.

Када је требало да се макар приближи Фиорентини и Сампдорији, па да онда чека њихове киксеве и вреба шансу у преосталих 11 кола, Интер је на Меаци успео да одигра само 1:1 са претпоследњом Ћезеном!

Тим који иза себе има само Парму, која се налази на "апаратима за преживљавање", као гост је диктирао темпо у првом полувремену, када је и повео преко Грегора Дефрела.

Он је у 30. минуту одлично реаговао на једну дугу лопту и лобовао истрчалог Хандановића - 0:1.

Роберто Манћини у паузи је оставио у свлачионици Здравка Кузмановића (имао најбољу шансу за изједначење, али је изблокиран) и ослонио се на Лукаса Подолског, који је са Паласиом и Икардијем одједном учинио напад Интера знатно "живљим".

Чим се кренуло са центра Икардију је поништен гол због офсајда, да би Родриго Паласио у 48. минуту са пет метара завршио једноставну акцију и вратио утакмицу на почетак.

"Неразури" су свим силама јурнули напред, створили неколико одличних прилика, а Подолски је погодио стативу ударцем из даљине, који је закачио неког од играча Ћезене.

Међутим, гости су то издржали, у пар наврата се чинило да би могао да буде и пенал за Ћезену, али је судија у првој ситуацији прогледао кроз прсте Ранокији за неопрезан старт, а у другој се испоставило да је помоћни судија раније махао офсајд...

Интер из 13 мечева Серија А код куће има само пет победа и то је основни разлог што са 37 бодова и утакмицом више од Фиорентине и Сампдорије (по 42) заузима седмо место.

Ђенова са 37, Торино са 36 и Милан са 35 бодова прате црно-беле такође са мечом мање и неко од њих би већ у понедељак могли поново да их гурну ка средини табеле... Наредне недеље састају се Сампдорија - Интер.

Ћезена, која је последњи пут славила на Меаци 1975. године, са Каљаријем дели 18. и 19. место, а Аталанта у безбедној зони "бежи" им четири бода.