Serija A: Argentinci spasli Inter

Manćinijevi puleni pred svojim navijačima nisu uspeli da savladaju ni "davljenika" Ćezenu.

Fudbal 16.03.2015 | 14:20

Ako nastavi ovako, Inter će drugi put u poslednje tri sezone ostati bez izlaska u Evropu (bez Lige šampiona četvrtu sezonu zaredom), što je za klub te veličine i tih finansijskih problema - nedopustivo.

Kada je trebalo da se makar približi Fiorentini i Sampdoriji, pa da onda čeka njihove kikseve i vreba šansu u preostalih 11 kola, Inter je na Meaci uspeo da odigra samo 1:1 sa pretposlednjom Ćezenom!

Tim koji iza sebe ima samo Parmu, koja se nalazi na "aparatima za preživljavanje", kao gost je diktirao tempo u prvom poluvremenu, kada je i poveo preko Gregora Defrela.

On je u 30. minutu odlično reagovao na jednu dugu loptu i lobovao istrčalog Handanovića - 0:1.

Roberto Manćini u pauzi je ostavio u svlačionici Zdravka Kuzmanovića (imao najbolju šansu za izjednačenje, ali je izblokiran) i oslonio se na Lukasa Podolskog, koji je sa Palasiom i Ikardijem odjednom učinio napad Intera znatno "življim".

Čim se krenulo sa centra Ikardiju je poništen gol zbog ofsajda, da bi Rodrigo Palasio u 48. minutu sa pet metara završio jednostavnu akciju i vratio utakmicu na početak.

"Nerazuri" su svim silama jurnuli napred, stvorili nekoliko odličnih prilika, a Podolski je pogodio stativu udarcem iz daljine, koji je zakačio nekog od igrača Ćezene.

Međutim, gosti su to izdržali, u par navrata se činilo da bi mogao da bude i penal za Ćezenu, ali je sudija u prvoj situaciji progledao kroz prste Ranokiji za neoprezan start, a u drugoj se ispostavilo da je pomoćni sudija ranije mahao ofsajd...

Inter iz 13 mečeva Serija A kod kuće ima samo pet pobeda i to je osnovni razlog što sa 37 bodova i utakmicom više od Fiorentine i Sampdorije (po 42) zauzima sedmo mesto.

Đenova sa 37, Torino sa 36 i Milan sa 35 bodova prate crno-bele takođe sa mečom manje i neko od njih bi već u ponedeljak mogli ponovo da ih gurnu ka sredini tabele... Naredne nedelje sastaju se Sampdorija - Inter.

Ćezena, koja je poslednji put slavila na Meaci 1975. godine, sa Kaljarijem deli 18. i 19. mesto, a Atalanta u bezbednoj zoni "beži" im četiri boda.