БЛ: Побједе ''Вукова' и Борусије (М) за крај!

Фудбалери Волфзбурга су рутински савладали Фрајбург са 3:0 и тако наставили са сјајним играма ове године, а нова три бода још једним савршеним наступом креирао је Кевин де Брујне, док је Менхенгладбах головима Хермана поразио Хановер са 2:0.

Фудбал 15.03.2015 | 20:20

Белгијанац је постигао гол, асистирао и изборио једанаестерац, и без икакве дилеме је играч утакмице.

Буркијева мрежа први пут се затресла у 19 минуту, пошто је Де Брујне добио лопту у простор, а онда је добрим дриблингом послао ривала на земљу, после чега му није било тешко да постигне гол.

Минималну предност домаћин је имао до 78. минута, када се поново Белгијанац нашао у центру пажње када је оборен у шеснаестерцу, а најстрожу казну реализовао је Швајцарац Рикардо Родригез.

Коначан резултат поставио је Арнолд у финишу утакмице, а поново је заслуге за погодак понео некадашњи везиста Челсија.

Колико средња линија „вукова” одлично фунционише показује и фотографија зона у којој се кретао бивши дефанзивни везиста Бајерна Луис Густаво, који је буквално покривао сваки део терена.

Менхенгладбах је против Хановера повео на два минута до краја утакмице када је Торган Азар са десне стране упутио јак шут, али је се он на крај "претворио" у центрашут, па је на лопту налетео Херман који је са друге стативе погодио мрежу.

Закључни ударац од стране Борусије задат је 15 минута пре краја сусрета после прелепе акције након које је Крусе добио лопту на леву страну шеснаестерца са које је пронашао Хермана који је још једном стајао на правом месту, па се други пут уписао у листу стрелаца за коначних 2:0.