BL: Pobjede ''Vukova' i Borusije (M) za kraj!

Fudbaleri Volfzburga su rutinski savladali Frajburg sa 3:0 i tako nastavili sa sjajnim igrama ove godine, a nova tri boda još jednim savršenim nastupom kreirao je Kevin de Brujne, dok je Menhengladbah golovima Hermana porazio Hanover sa 2:0.

Fudbal 15.03.2015 | 20:20

Belgijanac je postigao gol, asistirao i izborio jedanaesterac, i bez ikakve dileme je igrač utakmice.

Burkijeva mreža prvi put se zatresla u 19 minutu, pošto je De Brujne dobio loptu u prostor, a onda je dobrim driblingom poslao rivala na zemlju, posle čega mu nije bilo teško da postigne gol.

Minimalnu prednost domaćin je imao do 78. minuta, kada se ponovo Belgijanac našao u centru pažnje kada je oboren u šesnaestercu, a najstrožu kaznu realizovao je Švajcarac Rikardo Rodrigez.

Konačan rezultat postavio je Arnold u finišu utakmice, a ponovo je zasluge za pogodak poneo nekadašnji vezista Čelsija.

Koliko srednja linija „vukova” odlično funcioniše pokazuje i fotografija zona u kojoj se kretao bivši defanzivni vezista Bajerna Luis Gustavo, koji je bukvalno pokrivao svaki deo terena.

Menhengladbah je protiv Hanovera poveo na dva minuta do kraja utakmice kada je Torgan Azar sa desne strane uputio jak šut, ali je se on na kraj "pretvorio" u centrašut, pa je na loptu naleteo Herman koji je sa druge stative pogodio mrežu.

Zaključni udarac od strane Borusije zadat je 15 minuta pre kraja susreta posle prelepe akcije nakon koje je Kruse dobio loptu na levu stranu šesnaesterca sa koje je pronašao Hermana koji je još jednom stajao na pravom mestu, pa se drugi put upisao u listu strelaca za konačnih 2:0.