ПЛ: Реми Челсија, убједљиви Јунајтед и Евертон!

Тадић стрелац, Ивановић асистент, Матић скривио пенал, Ђуричић заменио Тадића у мечу Челси - Саутемптон. Фудбалери Манчестер јунајтеда очитали су лекцију Тотенхему на Олд Трафорду и славили са 3:0, а истим резултатом је Евертон савладао Њукасл у 29. колу Премијер лиге.

Фудбал 15.03.2015 | 20:00

Челси је имао велику прилику да се приближи шампионском пехару, али није максимално искористио суботњи пораз Манчестер ситија од Барнлија.

"Плавци" су одиграли 1:1 пред својим навијачима са Саутемптоном и уписали трећи реми у последњих шест мечева Премијер лиге (уз три победе).

Главни актери дербија 29. кола били су репрезентативци Србије - прво је Бранислав Ивановић асистирао Дијегу Кости за 1:0 у 11. минуту, потом је у 18. Немања Матић скривио пенал који је реализовао Душан Тадић. У другом полувремену је, двадесетак минута пре краја, Филип Ђуричић заменио Тадића и унео живост у игру гостију, међутим, није било промене резултата.

Меч на Стамфорд Бриџу одигран је у високом ритму, са много шанси на обе стране, али како се ближио крај утакмице, углавном се играло на половини Саутемптона. Лопта, ипак, није хтела поново у мрежу, која као да је била зачарана пар минута пред крај, када су фудбалери Челсија три пута шутирали из казненог простора, али безуспешно...

Прво полувреме на "Театру снова" било је најбоље у ери Луја ван Гала за наставак трке са Арсеналом за Лигу шампиона, док су "певци" приказали врло бледу партију на челу са убојитим Харијем Кејном, који је потпуно подбацио.

Јунајтед је до тријумфа дошао за мало више од пола сата, а први се за радост у Манчестеру побринуо Маруан Фелаини када је у деветом минуту искоса са леве стране на асистенцију Керика из прве погодио супротан угао.

Предност је удвостручио управо Керик пошто се најбоље снашао након корнера са леве стране и из гужве главом у висини пенала проследио лопту у мрежу, а да све заслуге не припадну везистима побринуо се Вејн Руни.

Капитен "црвених ђавола" је био незадржив у соло продору, Бенталеб и Дајер су се одбили од њега па је матирао Љориса и Тотенхему поручио да дефинитивно остаје без бодова.

Евертону иде одлично у Лиги Европе, али у Премијер лиги није знао за победу још од 31. јануара, а од опасне зоне одмакао је освојивши злата вредне бодове против Њукасла.

Први се у стрелце на Гудисону уписао Мекарти, да би Лукаку повисио на 2:0 из пенала у 56. минуту, а тријумф је оверио Баркли у судијској надокнади.