PL: Remi Čelsija, ubjedljivi Junajted i Everton!

Tadić strelac, Ivanović asistent, Matić skrivio penal, Đuričić zamenio Tadića u meču Čelsi - Sautempton. Fudbaleri Mančester junajteda očitali su lekciju Totenhemu na Old Trafordu i slavili sa 3:0, a istim rezultatom je Everton savladao Njukasl u 29. kolu Premijer lige.

Fudbal 15.03.2015 | 20:00

Čelsi je imao veliku priliku da se približi šampionskom peharu, ali nije maksimalno iskoristio subotnji poraz Mančester sitija od Barnlija.

"Plavci" su odigrali 1:1 pred svojim navijačima sa Sautemptonom i upisali treći remi u poslednjih šest mečeva Premijer lige (uz tri pobede).

Glavni akteri derbija 29. kola bili su reprezentativci Srbije - prvo je Branislav Ivanović asistirao Dijegu Kosti za 1:0 u 11. minutu, potom je u 18. Nemanja Matić skrivio penal koji je realizovao Dušan Tadić. U drugom poluvremenu je, dvadesetak minuta pre kraja, Filip Đuričić zamenio Tadića i uneo živost u igru gostiju, međutim, nije bilo promene rezultata.

Meč na Stamford Bridžu odigran je u visokom ritmu, sa mnogo šansi na obe strane, ali kako se bližio kraj utakmice, uglavnom se igralo na polovini Sautemptona. Lopta, ipak, nije htela ponovo u mrežu, koja kao da je bila začarana par minuta pred kraj, kada su fudbaleri Čelsija tri puta šutirali iz kaznenog prostora, ali bezuspešno...

Prvo poluvreme na "Teatru snova" bilo je najbolje u eri Luja van Gala za nastavak trke sa Arsenalom za Ligu šampiona, dok su "pevci" prikazali vrlo bledu partiju na čelu sa ubojitim Harijem Kejnom, koji je potpuno podbacio.

Junajted je do trijumfa došao za malo više od pola sata, a prvi se za radost u Mančesteru pobrinuo Maruan Felaini kada je u devetom minutu iskosa sa leve strane na asistenciju Kerika iz prve pogodio suprotan ugao.

Prednost je udvostručio upravo Kerik pošto se najbolje snašao nakon kornera sa leve strane i iz gužve glavom u visini penala prosledio loptu u mrežu, a da sve zasluge ne pripadnu vezistima pobrinuo se Vejn Runi.

Kapiten "crvenih đavola" je bio nezadrživ u solo prodoru, Bentaleb i Dajer su se odbili od njega pa je matirao Ljorisa i Totenhemu poručio da definitivno ostaje bez bodova.

Evertonu ide odlično u Ligi Evrope, ali u Premijer ligi nije znao za pobedu još od 31. januara, a od opasne zone odmakao je osvojivši zlata vredne bodove protiv Njukasla.

Prvi se u strelce na Gudisonu upisao Mekarti, da bi Lukaku povisio na 2:0 iz penala u 56. minutu, a trijumf je overio Barkli u sudijskoj nadoknadi.