Примера: Меси за останак Барсе на 1. мјесту

Ас Барселоне поново игра у перфектној форми. Изнудио пенал и постигао два гола за победу против Еибара.

Фудбал 14.03.2015 | 21:00

Лионел Меси није освојио признање за најбољег играча света, али поново игра као у најбољим данима.

Аргентинац је са два гола донео победу Барселони у гостима против борбеног Еибара (2:0), а директно је утицао у постизању последњих шест голова Каталонаца у Примери - пет пута је био стрелац и једном асистент.

Домаћин је од почетка играо отворено и покушао је да парира ривалу, али је то успео само у првих пола сата. После шута Месија са ивице казненог лопта је погодила у руку једног од дефанзиваца домаћег тима, а Аргентинац је прецизно извео пенал. Било је то у 31. минуту.

На 2:0 најбољи стрелац Барселоне повисио је у 55. минуту, када је после центаршута из корнера снажно шутирао главом и лопту буквално закуцао у мрежу између голмана и једног од одбрамбених играча Еибара који је стајао на гол-линији.

Био је то крај наде за домаће фудбалере да могу до изненађења...

Ова утакмица остаће упамћена као 750. за Ћавија у дресу Барселоне. Искусни везиста ушао је у игру у 62. минуту уместо Ракитића, асистента за други погодак.

Барса је овом победом одмакла другопласираном Реалу на четири бода разлике, али Мадриђани у недељу играју против Левантеа пред својим навијачима.