Primera: Mesi za ostanak Barse na 1. mjestu

As Barselone ponovo igra u perfektnoj formi. Iznudio penal i postigao dva gola za pobedu protiv Eibara.

Fudbal 14.03.2015 | 21:00

Lionel Mesi nije osvojio priznanje za najboljeg igrača sveta, ali ponovo igra kao u najboljim danima.

Argentinac je sa dva gola doneo pobedu Barseloni u gostima protiv borbenog Eibara (2:0), a direktno je uticao u postizanju poslednjih šest golova Katalonaca u Primeri - pet puta je bio strelac i jednom asistent.

Domaćin je od početka igrao otvoreno i pokušao je da parira rivalu, ali je to uspeo samo u prvih pola sata. Posle šuta Mesija sa ivice kaznenog lopta je pogodila u ruku jednog od defanzivaca domaćeg tima, a Argentinac je precizno izveo penal. Bilo je to u 31. minutu.

Na 2:0 najbolji strelac Barselone povisio je u 55. minutu, kada je posle centaršuta iz kornera snažno šutirao glavom i loptu bukvalno zakucao u mrežu između golmana i jednog od odbrambenih igrača Eibara koji je stajao na gol-liniji.

Bio je to kraj nade za domaće fudbalere da mogu do iznenađenja...

Ova utakmica ostaće upamćena kao 750. za Ćavija u dresu Barselone. Iskusni vezista ušao je u igru u 62. minutu umesto Rakitića, asistenta za drugi pogodak.

Barsa je ovom pobedom odmakla drugoplasiranom Realu na četiri boda razlike, ali Madriđani u nedelju igraju protiv Levantea pred svojim navijačima.