ЈСЛ: Сигурни вјечити, разлика и даље 4 бода!

Фудбалери Црвене звезде забележи су трећи узастопни тријумф, пошто су савладали су екипу Спартака у Суботици у оквиру 19. кола Јелен Суперлиге – 3:1 (2:1). Фудбалери Партизана победили су Рад у Хумској са 2:0, у последњој утакмици 19. кола Јелен Суперлиге.

Фудбал 14.03.2015 | 19:40

Звезда је кренула офанзивно и повела већ у шестом минуту, када је прецизан после корнера био Лазић, да би у 29. минуту Ристић из пенала дуплирао вођство.

Међутим, 'Голубови' су успели да се врате у меч само шест минута касније, када је Георгијевић савладао Рајковића, али је затим Лука Јовић у 78. минуту решио питање победника.

Тренер црвено-белих Ненад Лалатовић извео је изузетну офазивну екипу на терен, па је Звезда од петог минута имали предност. После корнера Саше Стојановића са леве стране, лопту је у шеснаестерцу прво закачио Саво Павићевић и проследио је до Дарка Лазића, којем није било тешко да погоди мрежу гостију.

После тог гола Звезда је наставила да диктира темпо, а своју иницијативу претворила је у други гол у 29. минуту. Спартаков голман Никола Мирковић је претходно оборио Луку Јовића, па је судија показао на "белу тачку", а сигуран извођач пенала био је Михајло Ристић.

Изабраници Ненада Лалатовића могли су преко Петра Орландића да поведу и са 3:0, али је уместо тога уследила казна Спартака већ у следећем нападу када је Стефан Милошевић на другој стативи пронашао Дејан Георгијевића који је смањио на 1:2 у 34. минуту.

Спартак је после тог гола заиграо много боље, али се на велики одмор ипак отишло вођством Звезде од 2:1.

Почетак другог дела меча каснио је неколико минута због сукоба присталица Црвене звезде с полицијом.

У других 45 минута Звезда је била надмоћнија, имала је неколико прилика за гол, али се није играло са толико темпа као у првом делу, да би сваку дилему око победника отклонио је Лука Јовић у 77. минуту. Одбрамбеди играчи Спартака успели су да блокирају шут Џошуе Паркера, али се лопта потом стигла до Јовића који ју је спровео у мрежу.

Суботичани у наредном колу гостују у Јагодини, док Звезда дочекује крушевачки Напредак.

Екипа Марка Николића је другом узастопном победом вратила четири бода предности у односу на Црвену звезду на челу табеле.

Црно-бели су против Рада рутински славили, пошто су голове постигли на време. Мрежу гостију начео је Никола Дринчић из слободног ударца у 31. минуту, а коначан резултат поставио је његов имењак Нинковић у петом минуту другог дела.

Партизан је био бољи ривал од Рада таман за ова два гола. Гости су веома добро почели, у првој четвртини меча били су можда и бољи ривал, али у наставку је Партизан ипак показао квалитет и остварио је другу пролећну победу.

Партизан је до првог ударца стигао већ у другом минуту, али је голман Рада био добро постављен после покушаја Којића. Гости су међутим већ у првих десетак минута показали да се неће бранити, имали су неколико опасних напада али без шансе.

Рад је у првој четвртини утакмице био потпуно равноправан ривал црно-белима. Којић је после центаршута Бандаловског покушао у 10. минуту, али је био у тешкој ситуацији.

Партизан је углавном преко Нинковића, Бабовића и Илића креирао акције, али Рад је добро покривао простор, па домаћин није могао до гол шансе.

У 27. минуту црно-бели су лако могли до гола. Нинковић је центрирао са десне стране, а Којић се фантастично снашао у казненом простору. Из окрета је захватио лопту на необичан начин, а голман Рада је уз крајњи напор спречио вођство домаћина.

Два минута касније Рад је повео, али је Јелић био у офсајду, па је погодак оправдано поништен.

Партизан је повео у 31. минуту. Стрелац је био Никола Дринчић који упутио незгодан ударац из прекида са око 25 метара, голман Рада није најбоље реаговао и лопта је затресла мрежу.

У наставку првог полувремена Партизан је био бољи, Рад се повукао, а одличну шансу у последњим тренуцима имао је Никола Никовић после одличног соло продора, али је његов ударац завршио преко гола.

Већ у петом минуту другог полувремена Партизан је дуплирао предност. Којић је главом проследио лопту до Грбића на десној страни, овај је упослио Нинковића који није имао тежак посао – 2:0.

Партизан се после другог гола мало повукао, али је из контри опасно претио гостима са Бањице. 20-ак минута пре краја утакмица је прекинута на неколико минута због транспарента који су истакли навијачи Партизана, али је транспарент брзо склоњен па је меч настављен.

На транспаренту је писало: "Прво је чудо како један позив мења све, мало уцене да заплаши све ваше судије.“

До краја меча није било превише узбуђења. Партизан је био задовољан предношћу, имао је још неколико опасних напада, али није постигао трећи гол. Са друге стране, Рад није озбиљније угрозио гол Живка Живковића и на крају је остало 2:0 за Партизан.