JSL: Sigurni vječiti, razlika i dalje 4 boda!

Fudbaleri Crvene zvezde zabeleži su treći uzastopni trijumf, pošto su savladali su ekipu Spartaka u Subotici u okviru 19. kola Jelen Superlige – 3:1 (2:1). Fudbaleri Partizana pobedili su Rad u Humskoj sa 2:0, u poslednjoj utakmici 19. kola Jelen Superlige.

Fudbal 14.03.2015 | 19:40

Zvezda je krenula ofanzivno i povela već u šestom minutu, kada je precizan posle kornera bio Lazić, da bi u 29. minutu Ristić iz penala duplirao vođstvo.

Međutim, 'Golubovi' su uspeli da se vrate u meč samo šest minuta kasnije, kada je Georgijević savladao Rajkovića, ali je zatim Luka Jović u 78. minutu rešio pitanje pobednika.

Trener crveno-belih Nenad Lalatović izveo je izuzetnu ofazivnu ekipu na teren, pa je Zvezda od petog minuta imali prednost. Posle kornera Saše Stojanovića sa leve strane, loptu je u šesnaestercu prvo zakačio Savo Pavićević i prosledio je do Darka Lazića, kojem nije bilo teško da pogodi mrežu gostiju.

Posle tog gola Zvezda je nastavila da diktira tempo, a svoju inicijativu pretvorila je u drugi gol u 29. minutu. Spartakov golman Nikola Mirković je prethodno oborio Luku Jovića, pa je sudija pokazao na "belu tačku", a siguran izvođač penala bio je Mihajlo Ristić.

Izabranici Nenada Lalatovića mogli su preko Petra Orlandića da povedu i sa 3:0, ali je umesto toga usledila kazna Spartaka već u sledećem napadu kada je Stefan Milošević na drugoj stativi pronašao Dejan Georgijevića koji je smanjio na 1:2 u 34. minutu.

Spartak je posle tog gola zaigrao mnogo bolje, ali se na veliki odmor ipak otišlo vođstvom Zvezde od 2:1.

Početak drugog dela meča kasnio je nekoliko minuta zbog sukoba pristalica Crvene zvezde s policijom.

U drugih 45 minuta Zvezda je bila nadmoćnija, imala je nekoliko prilika za gol, ali se nije igralo sa toliko tempa kao u prvom delu, da bi svaku dilemu oko pobednika otklonio je Luka Jović u 77. minutu. Odbrambedi igrači Spartaka uspeli su da blokiraju šut Džošue Parkera, ali se lopta potom stigla do Jovića koji ju je sproveo u mrežu.

Subotičani u narednom kolu gostuju u Jagodini, dok Zvezda dočekuje kruševački Napredak.

Ekipa Marka Nikolića je drugom uzastopnom pobedom vratila četiri boda prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu na čelu tabele.

Crno-beli su protiv Rada rutinski slavili, pošto su golove postigli na vreme. Mrežu gostiju načeo je Nikola Drinčić iz slobodnog udarca u 31. minutu, a konačan rezultat postavio je njegov imenjak Ninković u petom minutu drugog dela.

Partizan je bio bolji rival od Rada taman za ova dva gola. Gosti su veoma dobro počeli, u prvoj četvrtini meča bili su možda i bolji rival, ali u nastavku je Partizan ipak pokazao kvalitet i ostvario je drugu prolećnu pobedu.

Partizan je do prvog udarca stigao već u drugom minutu, ali je golman Rada bio dobro postavljen posle pokušaja Kojića. Gosti su međutim već u prvih desetak minuta pokazali da se neće braniti, imali su nekoliko opasnih napada ali bez šanse.

Rad je u prvoj četvrtini utakmice bio potpuno ravnopravan rival crno-belima. Kojić je posle centaršuta Bandalovskog pokušao u 10. minutu, ali je bio u teškoj situaciji.

Partizan je uglavnom preko Ninkovića, Babovića i Ilića kreirao akcije, ali Rad je dobro pokrivao prostor, pa domaćin nije mogao do gol šanse.

U 27. minutu crno-beli su lako mogli do gola. Ninković je centrirao sa desne strane, a Kojić se fantastično snašao u kaznenom prostoru. Iz okreta je zahvatio loptu na neobičan način, a golman Rada je uz krajnji napor sprečio vođstvo domaćina.

Dva minuta kasnije Rad je poveo, ali je Jelić bio u ofsajdu, pa je pogodak opravdano poništen.

Partizan je poveo u 31. minutu. Strelac je bio Nikola Drinčić koji uputio nezgodan udarac iz prekida sa oko 25 metara, golman Rada nije najbolje reagovao i lopta je zatresla mrežu.

U nastavku prvog poluvremena Partizan je bio bolji, Rad se povukao, a odličnu šansu u poslednjim trenucima imao je Nikola Niković posle odličnog solo prodora, ali je njegov udarac završio preko gola.

Već u petom minutu drugog poluvremena Partizan je duplirao prednost. Kojić je glavom prosledio loptu do Grbića na desnoj strani, ovaj je uposlio Ninkovića koji nije imao težak posao – 2:0.

Partizan se posle drugog gola malo povukao, ali je iz kontri opasno pretio gostima sa Banjice. 20-ak minuta pre kraja utakmica je prekinuta na nekoliko minuta zbog transparenta koji su istakli navijači Partizana, ali je transparent brzo sklonjen pa je meč nastavljen.

Na transparentu je pisalo: "Prvo je čudo kako jedan poziv menja sve, malo ucene da zaplaši sve vaše sudije.“

Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja. Partizan je bio zadovoljan prednošću, imao je još nekoliko opasnih napada, ali nije postigao treći gol. Sa druge strane, Rad nije ozbiljnije ugrozio gol Živka Živkovića i na kraju je ostalo 2:0 za Partizan.