БЛ: Бајерн наставља са доминацијом!

После Бетмена, на утакмици између Херте и Шалкеа (2:2) виђен је и Спајдермен, док је Минхенски Бајерн наставио са одличном игром, и после убедљиве победе у Лиги шампиона над Шахтјором (7:0), лако је завршио посао на гостовању Вердеру у Бремену, где је славио са 4:0.

Фудбал 14.03.2015 | 18:40

Можда и лакше него што је очекивано Бајерн је без Франка Риберија и Арјена Робена декласирао Вердер на „Весеру”, а пут нова три бода „баварску машинерију” упутио је Томас Милер у 24. минуту. На 2:0 повисио је Давид Алаба из слободног ударца, а то је био 100. гол Бајерна ове сезоне.

Сваку наду Вердеру да дође до бода отклонио је Роберт Левандовски са два гола у другом полувремену. Ово је био први тријумф Бајерна на гостовањима у последње четири утакмице које је одиграо без Робена и Риберија.

Шалке Матије Настасића дошао је до бода против Херте у 90. минуту, а меч у Берлину је завршен резултатом 2:2.

Домаћин је повео поготком Бен Хатире, који га је прославио тако што је „украо фору” од нападача Дортмунда Аубемејанга и маскирао се у Спајдермена (за шта је наравно добио жути картон).

Шалке је поравнао резултат преко Санеа у финишу првог полувремена, али је Харагучи поново довео Херту у вођство у 81. минуту. Деловало је да ће екипа из Гелзенкирхена бити поражена трећи пут у последњих пет утакмица, али је Матип главом спасао бод из немачке престонице.

Падерборн је поново убедљиво поражен, овог пута у Франкфурту са 4:0, па му је гол разлика у последње три утакмице очајних 0:11.

Тријумф својег Ајнтрахта са клупе је гледао Слободан Медојевић, а голове су постигли његови саиграчи Мејер, Стендера, Аигнер и Валдез. Падерборн је са ова три узастопна пораза знатно ближи повратку у другу лигу после само једне сезоне.

Хофенхајм је савладао Хамбург са 3:0, а за то вероватно највеће заслуге носи голман „диносауруса” Јарослав Дробни.

Он је у 19. минуту скривио једанаестерац и добио црвени картон.

Са беле тачке био је прецизан Полански, који је у другом полувремену постигао још један гол. Коначан резултат поставио је Руди у 87. минуту на асистенцију Кевина Воланда.