BL: Bajern nastavlja sa dominacijom!

Posle Betmena, na utakmici između Herte i Šalkea (2:2) viđen je i Spajdermen, dok je Minhenski Bajern nastavio sa odličnom igrom, i posle ubedljive pobede u Ligi šampiona nad Šahtjorom (7:0), lako je završio posao na gostovanju Verderu u Bremenu, gde je slavio sa 4:0.

Fudbal 14.03.2015 | 18:40

Možda i lakše nego što je očekivano Bajern je bez Franka Riberija i Arjena Robena deklasirao Verder na „Veseru”, a put nova tri boda „bavarsku mašineriju” uputio je Tomas Miler u 24. minutu. Na 2:0 povisio je David Alaba iz slobodnog udarca, a to je bio 100. gol Bajerna ove sezone.

Svaku nadu Verderu da dođe do boda otklonio je Robert Levandovski sa dva gola u drugom poluvremenu. Ovo je bio prvi trijumf Bajerna na gostovanjima u poslednje četiri utakmice koje je odigrao bez Robena i Riberija.

Šalke Matije Nastasića došao je do boda protiv Herte u 90. minutu, a meč u Berlinu je završen rezultatom 2:2.

Domaćin je poveo pogotkom Ben Hatire, koji ga je proslavio tako što je „ukrao foru” od napadača Dortmunda Aubemejanga i maskirao se u Spajdermena (za šta je naravno dobio žuti karton).

Šalke je poravnao rezultat preko Sanea u finišu prvog poluvremena, ali je Haraguči ponovo doveo Hertu u vođstvo u 81. minutu. Delovalo je da će ekipa iz Gelzenkirhena biti poražena treći put u poslednjih pet utakmica, ali je Matip glavom spasao bod iz nemačke prestonice.

Paderborn je ponovo ubedljivo poražen, ovog puta u Frankfurtu sa 4:0, pa mu je gol razlika u poslednje tri utakmice očajnih 0:11.

Trijumf svojeg Ajntrahta sa klupe je gledao Slobodan Medojević, a golove su postigli njegovi saigrači Mejer, Stendera, Aigner i Valdez. Paderborn je sa ova tri uzastopna poraza znatno bliži povratku u drugu ligu posle samo jedne sezone.

Hofenhajm je savladao Hamburg sa 3:0, a za to verovatno najveće zasluge nosi golman „dinosaurusa” Jaroslav Drobni.

On je u 19. minutu skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton.

Sa bele tačke bio je precizan Polanski, koji je u drugom poluvremenu postigao još jedan gol. Konačan rezultat postavio je Rudi u 87. minutu na asistenciju Kevina Volanda.