ФРА: Побједе Монака и Генгана

Фудбалери Монака и Генгана остварили су тријумфе у првим утакмицама 29. кола Лиге 1, које су одигране у петак увече.

Фудбал 14.03.2015 | 08:00

’Кнежеви’ су славили са 3:0 против Бастије на свом терену, док је Генган на гостовању био бољи од Нанта.

Јунак тријумфа Монака био је Ентони Мартијал, који је био двоструки стрелац. Мартијал је постигао голове у 22. и 51. минуту, а једини преостали погодак уписао је Матеус Карваљо у 43. минуту.

Монако је тако дошао до 14. победе ове сезоне, а посао му је био олакшан од 32. минута, када је Дриса Дијаките добио директни црвени картон. Гости су на крају утакмицу завршили са деветорицом играча на терену, пошто је и Ђовани Сио заслужио искључење у 72. минуту. То су уједно била једина два картона која су показана током целе утакмице.

Монегашани и даље држе четврто место на табели Лиге 1, са три бода мање од трећепласираног Олимпика из Марсеја, али Монако тек треба да одигра један заостали меч. Бастија је после 11. пораза ове сезоне на 11. месту.

Кристоф Мандан донео је тријумф Генгану на гостовању Ници, пошто је постигао оба гола у победи свог тима. Мандан се уписао у стрелце у 49. и 61. минуту, а једини погодак за домаћи тим постигао је Ерик Ботек у 57.

Генган је направио велики скок и сада је на десетом месту табеле са 38 бодова, док је Ница остала на 15. позицији са 34.