FRA: Pobjede Monaka i Gengana

Fudbaleri Monaka i Gengana ostvarili su trijumfe u prvim utakmicama 29. kola Lige 1, koje su odigrane u petak uveče.

Fudbal 14.03.2015 | 08:00

’Kneževi’ su slavili sa 3:0 protiv Bastije na svom terenu, dok je Gengan na gostovanju bio bolji od Nanta.

Junak trijumfa Monaka bio je Entoni Martijal, koji je bio dvostruki strelac. Martijal je postigao golove u 22. i 51. minutu, a jedini preostali pogodak upisao je Mateus Karvaljo u 43. minutu.

Monako je tako došao do 14. pobede ove sezone, a posao mu je bio olakšan od 32. minuta, kada je Drisa Dijakite dobio direktni crveni karton. Gosti su na kraju utakmicu završili sa devetoricom igrača na terenu, pošto je i Đovani Sio zaslužio isključenje u 72. minutu. To su ujedno bila jedina dva kartona koja su pokazana tokom cele utakmice.

Monegašani i dalje drže četvrto mesto na tabeli Lige 1, sa tri boda manje od trećeplasiranog Olimpika iz Marseja, ali Monako tek treba da odigra jedan zaostali meč. Bastija je posle 11. poraza ove sezone na 11. mestu.

Kristof Mandan doneo je trijumf Genganu na gostovanju Nici, pošto je postigao oba gola u pobedi svog tima. Mandan se upisao u strelce u 49. i 61. minutu, a jedini pogodak za domaći tim postigao je Erik Botek u 57.

Gengan je napravio veliki skok i sada je na desetom mestu tabele sa 38 bodova, dok je Nica ostala na 15. poziciji sa 34.