БЛ: Леверкузен разбио Штутгарта!

Фудбалери Бајер Леверкузена победили су Штутгарт са 4:0 (2:0) у првом мечу 25. кола Бундеслиге.

Фудбал 13.03.2015 | 23:21

Све је почело у 32. минуту голом Вендела, који је искористио комичну неспретност одбране Штутгарта, а практично у првом наредном озбиљнијем нападу надовезао се Дрмић ударцем главом за 2:0.

Почетком другог полувремена, Белараби је дуго "ломио" одбрану на ивици шеснаестерца, да би лопта после ударца прешла тик преко руке Улрајха, али ту није био крај агонији Штутгарта - Дрмић је постигао нови погодак за 4:0, већ у 59. минуту.

Бивши члан крагујевачког Радничког Филип Костић био је актер у првом полувремену, пошто је у паузи замењен у гостујућем табору. Његова екипа је на дну табеле, док је Бајер успешно наставио борбу за директан улазак у Лигу шампиона.