BL: Leverkuzen razbio Štutgarta!

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su Štutgart sa 4:0 (2:0) u prvom meču 25. kola Bundeslige.

Fudbal 13.03.2015 | 23:21

Sve je počelo u 32. minutu golom Vendela, koji je iskoristio komičnu nespretnost odbrane Štutgarta, a praktično u prvom narednom ozbiljnijem napadu nadovezao se Drmić udarcem glavom za 2:0.

Početkom drugog poluvremena, Belarabi je dugo "lomio" odbranu na ivici šesnaesterca, da bi lopta posle udarca prešla tik preko ruke Ulrajha, ali tu nije bio kraj agoniji Štutgarta - Drmić je postigao novi pogodak za 4:0, već u 59. minutu.

Bivši član kragujevačkog Radničkog Filip Kostić bio je akter u prvom poluvremenu, pošto je u pauzi zamenjen u gostujućem taboru. Njegova ekipa je na dnu tabele, dok je Bajer uspešno nastavio borbu za direktan ulazak u Ligu šampiona.