ИТА: Јуве хлади шампањац, Лацио ''полупао'' Фиорентину!

Фудбалери Јувентуса једва су победили Сасуоло са 1:0, док је Лацио декласирао Фјорентину са 4:0 за крај 26. кола Серије А.

Фудбал 10.03.2015 | 15:00

"Стара дама" се дуго мучила на свом терену са Сасуолом који се одлично бранио, али је њен јунак, по ко зна који пут ове сезоне, био фантастични Пол Погба.

Кад је тешко, француски везиста реши утакмицу и тако је било осам минута пре краја меча у Торину када је на додавање Пепеа приликом пријема мало подигао лопту, снажно распалио по њој и неодбрањиво је послао у горњи десни угао.

Захваљујући Погбиној магији Јувентус је ипак успео да одмакне друпласираној Роми 11 бодова и полако може да хлади шампионски шампањац за прославу четвртог узастопног Скудета.

"Вучица" је очито испала из трке за титулу, а сада јој је угрожено и друго место које директно води у Лигу шампиона, за које ће се водити жестока битка, пошто се Лацио изједначио са трећепласираним Наполијем и пришао градском ривалу на четири корака.

Шоу небеско-плавих против Фјорентине, за које је цео меч одиграо српски репрезентативац Душан Баста на свом месту десног бека, почео је Лукас Биља фантастичним волеј ударцем са ивице казненог простора, да би Кандрева удвостручио предност из пенала који је скривио наш дефанзивац Ненад Томовић.

Све дилеме око победника решио је Мирослав Клосе са два поготка у последњих 15 минута. Прекаљени немачки нападач је најпре главом у паду повисио на 3:0, а затим спремно сачекао још један одбитак и спретном реакцијим из петерца побринуо се за убедљив тријумф.