ITA: Juve hladi šampanjac, Lacio ''polupao'' Fiorentinu!

Fudbaleri Juventusa jedva su pobedili Sasuolo sa 1:0, dok je Lacio deklasirao Fjorentinu sa 4:0 za kraj 26. kola Serije A.

Fudbal 10.03.2015 | 15:00

"Stara dama" se dugo mučila na svom terenu sa Sasuolom koji se odlično branio, ali je njen junak, po ko zna koji put ove sezone, bio fantastični Pol Pogba.

Kad je teško, francuski vezista reši utakmicu i tako je bilo osam minuta pre kraja meča u Torinu kada je na dodavanje Pepea prilikom prijema malo podigao loptu, snažno raspalio po njoj i neodbranjivo je poslao u gornji desni ugao.

Zahvaljujući Pogbinoj magiji Juventus je ipak uspeo da odmakne druplasiranoj Romi 11 bodova i polako može da hladi šampionski šampanjac za proslavu četvrtog uzastopnog Skudeta.

"Vučica" je očito ispala iz trke za titulu, a sada joj je ugroženo i drugo mesto koje direktno vodi u Ligu šampiona, za koje će se voditi žestoka bitka, pošto se Lacio izjednačio sa trećeplasiranim Napolijem i prišao gradskom rivalu na četiri koraka.

Šou nebesko-plavih protiv Fjorentine, za koje je ceo meč odigrao srpski reprezentativac Dušan Basta na svom mestu desnog beka, počeo je Lukas Bilja fantastičnim volej udarcem sa ivice kaznenog prostora, da bi Kandreva udvostručio prednost iz penala koji je skrivio naš defanzivac Nenad Tomović.

Sve dileme oko pobednika rešio je Miroslav Klose sa dva pogotka u poslednjih 15 minuta. Prekaljeni nemački napadač je najpre glavom u padu povisio na 3:0, a zatim spremno sačekao još jedan odbitak i spretnom reakcijim iz peterca pobrinuo se za ubedljiv trijumf.