ФРА: Лион славио и сања о првој титули од 2008.!

Страшан тандем хара француским фудбалом – Лаказет и Фекир незаустављиво вуку Лион ка првој титули од 2008.! Лавови преокретом до тријумфа, Фекир изнудио пенал и постигао два гола, две асистенције Гуркуфа и Јатареа.

Фудбал 09.03.2015 | 13:40

Два млада лава чине чуда у Лиги 1 и држе Лион у игри за освајање првенства први пут после периода доминације од 2002. до 2008. године- Александре Лаказет и Набил Фекир, млади момци са Жерлана су показали прави менталитет пошто су успели да преокрену резултат у гостима – 5:1, и то у првом мечу после пораза од Лила.

Монпеље је на старту изненадио госте и захухктали Брајан Дабо се пробио кроз одбрану Лиона и уз доста среће асистирао Лукасу Бариосу, Парагвајац је тако постао најбољи стрелац у 2015. години са шест голова.

Лавови су показали страшан карактер за тако опасну екипу те је у 30. минуту Александре Лаказет реализовао пенал, изнуђен од стране његовог партнера у злочину Фекира, специјалисту за варање дефанзиваца у казненом. То је био пети пут да су арбитри показали на белу тачку заслугом 21-годишњег фудбалера рођеног у граду за чији тим игра, што је најбољи учинак у лигама петице.

А Лаказет је са беле тачке постигао 666. гол у Лиги 1 ове сезоне, свој 11. у последњих девет лигашких утакмица и најавио преокрет Лиона.

Уследио је само 10 минута касније пошто су Јоан Гуркуф и Фекир сами изиграли одбрану домаћина и после једног школског дуплог паса млађи Француз је постигао свој 10. гол у сезони. Врло брзо је салдо подигао на 11 погодака.

Већ у 72. минуту је опет прорадила веза Гуркуфа и Фекира, бивши играч Милана је дотурио лопту поред незаинтересованих штопера Монпељеа, а хладнокрвни фудбалер алжирског порекла је ноншалантно пребацио голмана.

До краја меча Бариос је имао прилику да настави свој голгетерски низ у 2015. години са беле тачке, али је Португалац Антони Лопез одбранио његов ударац.

У судијској надокнади времена још један клинац са Жерлана се уписао у стрелце, 20-годишњи Корентин Толисо, али Лаказет је озбиљно намерио да обори рекорд 46 година те је у 94. минуту постигао свој 23. гол у првенству.

Мохамед Јатаре је тако у судијској надокнади наместио два гола пошто је ушао у игру, а Лион се тако импресивно вратио на прво место са бодом предности у односу на ПСЖ.