FRA: Lion slavio i sanja o prvoj tituli od 2008.!

Strašan tandem hara francuskim fudbalom – Lakazet i Fekir nezaustavljivo vuku Lion ka prvoj tituli od 2008.! Lavovi preokretom do trijumfa, Fekir iznudio penal i postigao dva gola, dve asistencije Gurkufa i Jatarea.

Fudbal 09.03.2015 | 13:40

Dva mlada lava čine čuda u Ligi 1 i drže Lion u igri za osvajanje prvenstva prvi put posle perioda dominacije od 2002. do 2008. godine- Aleksandre Lakazet i Nabil Fekir, mladi momci sa Žerlana su pokazali pravi mentalitet pošto su uspeli da preokrenu rezultat u gostima – 5:1, i to u prvom meču posle poraza od Lila.

Monpelje je na startu iznenadio goste i zahuhktali Brajan Dabo se probio kroz odbranu Liona i uz dosta sreće asistirao Lukasu Bariosu, Paragvajac je tako postao najbolji strelac u 2015. godini sa šest golova.

Lavovi su pokazali strašan karakter za tako opasnu ekipu te je u 30. minutu Aleksandre Lakazet realizovao penal, iznuđen od strane njegovog partnera u zločinu Fekira, specijalistu za varanje defanzivaca u kaznenom. To je bio peti put da su arbitri pokazali na belu tačku zaslugom 21-godišnjeg fudbalera rođenog u gradu za čiji tim igra, što je najbolji učinak u ligama petice.

A Lakazet je sa bele tačke postigao 666. gol u Ligi 1 ove sezone, svoj 11. u poslednjih devet ligaških utakmica i najavio preokret Liona.

Usledio je samo 10 minuta kasnije pošto su Joan Gurkuf i Fekir sami izigrali odbranu domaćina i posle jednog školskog duplog pasa mlađi Francuz je postigao svoj 10. gol u sezoni. Vrlo brzo je saldo podigao na 11 pogodaka.

Već u 72. minutu je opet proradila veza Gurkufa i Fekira, bivši igrač Milana je doturio loptu pored nezainteresovanih štopera Monpeljea, a hladnokrvni fudbaler alžirskog porekla je nonšalantno prebacio golmana.

Do kraja meča Barios je imao priliku da nastavi svoj golgeterski niz u 2015. godini sa bele tačke, ali je Portugalac Antoni Lopez odbranio njegov udarac.

U sudijskoj nadoknadi vremena još jedan klinac sa Žerlana se upisao u strelce, 20-godišnji Korentin Toliso, ali Lakazet je ozbiljno namerio da obori rekord 46 godina te je u 94. minutu postigao svoj 23. gol u prvenstvu.

Mohamed Jatare je tako u sudijskoj nadoknadi namestio dva gola pošto je ušao u igru, a Lion se tako impresivno vratio na prvo mesto sa bodom prednosti u odnosu na PSŽ.