БЛ: Бајер убједљив у финишу, близу је ЛШ!

Фудбалери Бајера из Леверкузена славили су убедљиву победу у Падерборну 3:0 и вратили се у игру за директан пласман у Лигу шампиона.

Фудбал 08.03.2015 | 22:00

"Фармацеути" су другом узастопном победом искористили кикс Борусије Менхенгладбах у 24. колу и смањили заостатак за трећепласираним тимом Бундеслиге на само два бода.

Борусија је Падерборн сломила тек у последњих 20-ак минута меча. Домаћина је "начео" Кирјакос Пападопулос, а докрајчио Хеунг-Мин Сон са два гола у последњих десет минута.

Падерборн је доминирао у првом полувремену, шансе су пропуштали Кучке и Меха, што се домаћину обило о главу у наставку.

У 73. минуту Пападопулос је сјајно скочио после центаршута Гонсала Кастра из слободног ударца и главом затресао мрећу.

То је сломило домаћина који је био под још јачим притиском у наставку, Кислинг и Брант пропуштају прилике, да би у 84. минуту Кастро наместио још један гол главом, који је овај пут постигао Сон.

Исти играч у трећем минуту надокнаде времена потиже сјајан гол ударцем са ивице казненог простора, пославши лопту у доњи десни угао.