BL: Bajer ubjedljiv u finišu, blizu je LŠ!

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena slavili su ubedljivu pobedu u Paderbornu 3:0 i vratili se u igru za direktan plasman u Ligu šampiona.

Fudbal 08.03.2015 | 22:00

"Farmaceuti" su drugom uzastopnom pobedom iskoristili kiks Borusije Menhengladbah u 24. kolu i smanjili zaostatak za trećeplasiranim timom Bundeslige na samo dva boda.

Borusija je Paderborn slomila tek u poslednjih 20-ak minuta meča. Domaćina je "načeo" Kirjakos Papadopulos, a dokrajčio Heung-Min Son sa dva gola u poslednjih deset minuta.

Paderborn je dominirao u prvom poluvremenu, šanse su propuštali Kučke i Meha, što se domaćinu obilo o glavu u nastavku.

U 73. minutu Papadopulos je sjajno skočio posle centaršuta Gonsala Kastra iz slobodnog udarca i glavom zatresao mreću.

To je slomilo domaćina koji je bio pod još jačim pritiskom u nastavku, Kisling i Brant propuštaju prilike, da bi u 84. minutu Kastro namestio još jedan gol glavom, koji je ovaj put postigao Son.

Isti igrač u trećem minutu nadoknade vremena potiže sjajan gol udarcem sa ivice kaznenog prostora, poslavši loptu u donji desni ugao.