Серија А: Нови кикс Роме уз ужасан лом ноге!

Утакмице 26. кола Серије А остале су у сенци ужасног старта Роминог везисте Рађе Наинголана којим је сломио ногу Федерику Матијелу у ремију са Кјевом 0:0, а истим резултатом је несрећна Парма завршила сусрет са Аталантом. Чак три меча завршена су без голова, а стрелци су једино били распуцани у победи Удинезеа над Торином са 3:2.

Фудбал 08.03.2015 | 18:00

"Вучица" је наставила да посрће и четвртим везаним ремијем погурала Јувентус ка одбрани титуле, односно освајању четвртог Скудета у низу, јер "стара дама" у случају тријумфа над Сасуолом у понедељак може да одмакне 11 бодова.

Нису знали пулени Рудија Гарсије да пронађу пут до мреже Кјеве, а сусрет у Верони остаће упамћен по хорор прекршају Наинголана у 19. минуту. Популарни "Нинџа" познат је по неопрезним фауловима и овога пута је кренуо ђоном на једну лопту заједно са Матијелом који је извукао дебљи крај и изнет је са терена због отвореног прелома ноге.

Рома није створила ниједну праву прилику за гол иако је имала иницијативу, а нису помогли ни уласци младог Данијелеа Вердеа, Миралема Пјанића и Адема Љајића који је у 60. минуту заменио Тотија. Вреднији бод је припао "летећим магарцима" за које је Иван Радовановић одиграо цео меч.

Парма се налази у огромним проблемима и на прагу је банкрота због чега је одложила претходне две утакмице, а уз помоћ 16 клубова Серије успела је да угости Аталанту која је однела бод у Бергамо у сусрету без погодака. Парма је остала закуцана за дно табеле са само 11 бодова, односно 23 мање од ривала који је први изнад зоне испадања, а у самом финишу јој је искључен Кристијан Родригез због два жута картона.

Попут њих, и Ћезена и Палермо су одиграли меч у коме су мреже мировале. Већи део сусрета протекао је на средини терена, а податак да је Ћезена упутила два, а Палермо један ударац у оквир гола говори колико је утакмица у првом недељном термину била занимљива.

Стрелци нису били претерано расположени ни у дуелу Емполија и Ђенове који су поделили плен са 1:1, а из шаблона неефикасног дана у италијанском стилу једино су искочили Удинезе и Торино.

Екипа коју са клупе предводе Андреа Страмаћони и Дејан Станковић радовала у голеади коју је на "Фријулију" започео гостујући нападач Фабио Кваљарела у 15. минуту, а експресно му је узвратио, ко други него Антонио ди Натале и поравнао на 1:1.

Удинезе је на истеку првог полувремена направио преокрет аутоголом Молинара, да би Вагуе почетком другог дела оверио тријумф, а пораз "бикова" ублажио је Бенаси у 69. минуту. Никола Максимовић је целу утакмицу преседео на клупи Торина.