Serija A: Novi kiks Rome uz užasan lom noge!

Utakmice 26. kola Serije A ostale su u senci užasnog starta Rominog veziste Rađe Naingolana kojim je slomio nogu Federiku Matijelu u remiju sa Kjevom 0:0, a istim rezultatom je nesrećna Parma završila susret sa Atalantom. Čak tri meča završena su bez golova, a strelci su jedino bili raspucani u pobedi Udinezea nad Torinom sa 3:2.

Fudbal 08.03.2015 | 18:00

"Vučica" je nastavila da posrće i četvrtim vezanim remijem pogurala Juventus ka odbrani titule, odnosno osvajanju četvrtog Skudeta u nizu, jer "stara dama" u slučaju trijumfa nad Sasuolom u ponedeljak može da odmakne 11 bodova.

Nisu znali puleni Rudija Garsije da pronađu put do mreže Kjeve, a susret u Veroni ostaće upamćen po horor prekršaju Naingolana u 19. minutu. Popularni "Nindža" poznat je po neopreznim faulovima i ovoga puta je krenuo đonom na jednu loptu zajedno sa Matijelom koji je izvukao deblji kraj i iznet je sa terena zbog otvorenog preloma noge.

Roma nije stvorila nijednu pravu priliku za gol iako je imala inicijativu, a nisu pomogli ni ulasci mladog Danijelea Verdea, Miralema Pjanića i Adema Ljajića koji je u 60. minutu zamenio Totija. Vredniji bod je pripao "letećim magarcima" za koje je Ivan Radovanović odigrao ceo meč.

Parma se nalazi u ogromnim problemima i na pragu je bankrota zbog čega je odložila prethodne dve utakmice, a uz pomoć 16 klubova Serije uspela je da ugosti Atalantu koja je odnela bod u Bergamo u susretu bez pogodaka. Parma je ostala zakucana za dno tabele sa samo 11 bodova, odnosno 23 manje od rivala koji je prvi iznad zone ispadanja, a u samom finišu joj je isključen Kristijan Rodrigez zbog dva žuta kartona.

Poput njih, i Ćezena i Palermo su odigrali meč u kome su mreže mirovale. Veći deo susreta protekao je na sredini terena, a podatak da je Ćezena uputila dva, a Palermo jedan udarac u okvir gola govori koliko je utakmica u prvom nedeljnom terminu bila zanimljiva.

Strelci nisu bili preterano raspoloženi ni u duelu Empolija i Đenove koji su podelili plen sa 1:1, a iz šablona neefikasnog dana u italijanskom stilu jedino su iskočili Udineze i Torino.

Ekipa koju sa klupe predvode Andrea Stramaćoni i Dejan Stanković radovala u goleadi koju je na "Frijuliju" započeo gostujući napadač Fabio Kvaljarela u 15. minutu, a ekspresno mu je uzvratio, ko drugi nego Antonio di Natale i poravnao na 1:1.

Udineze je na isteku prvog poluvremena napravio preokret autogolom Molinara, da bi Vague početkom drugog dela overio trijumf, a poraz "bikova" ublažio je Benasi u 69. minutu. Nikola Maksimović je celu utakmicu presedeo na klupi Torina.