РУС: Побједа Динама, пораз Спартака код куће!

Савршени напади московских Полицајаца. Јонов и Валбуена за повратак на „коту 3“. Динамо лако изашао на крај са Уфом - 3:1. Краснодар експрес прегазио Москву као плитак поток, Аријево ремек дело против бившег клуба! Тим са југа Русије гази редом у свом походу ка Европи...

Фудбал 08.03.2015 | 17:20

Где је стао крајем 2014, ту је Динамо из Москве наставио почетком 2015. године. Полицајци су на Химки арени „похапсили“ фудбалере Уфе и без већих проблема се вратили на треће место, које их оставља у конкуренцији да се до краја сезоне боре за место које води у Лигу шампиона.

Екипа Станислава Чершесова применила је немачки модел и већ после 19 минуита осигурала три бода, головима Алексеја Јонова и Метјуа Валбуене. И то готово на пресликан начин: напад по крилу, убацивање у средину и егзекуција. Првом поготку претходила је и неспретна реакција голмана гостију, који је одбио лопту на ногу Јонову, док је француски интернационалац промешао одбрану гостију после паса Јонова.

Тријумф Московљана потврдио је Кевин Курањи у другом делу, само девет минута пошто је заменио Александра Кокорина.

Екипа Краснодара је згромила Спартак усред Москве. Екипа коју са клупе предводи белоруски стручњак Кононов је зацртала као циљ пласман у европска такмичења, а чини се да ако овако наставе, то заиста неће бити проблем да се оствари. Да промес није постигао утешни гол за Спартак, овај пораз би заиста био сраман по пребогати Спартак. На крају је било 3:1 у корист Краснодара који се тако попео на трећу позицију на табели.

После тврдог првог полувремена, где су се обе екипе одлучиле на јако затворене варијације 4-5-1 где су крилни играчи са доста дефанзивних задатака, све се отворило после сат времена фудбала. Переира је постигао гол за госте у 61. када је почео пад Спартака. Напали су Московљани, може се рећи безглаво, а такав приступ игри, казнио је већ шест минута касније нападач Ари за 2:0 у корист Краснодара и тако још једном показао колико се Спартак преварио што га је пустио.

Тада је већ било јасно да Спартак мора све карте да баци на напад, што је тренер Мурат Јакин и учинио. Увео је Кротова и Давидова, а казна је опет стигла експресно. Ахмедов је био прецизан у 72. минуту за 0:3 и тада већ коначну победу Краснодара. Утешни погодак је постигао Промес, а Спартакове шансе да следеће године буде у Европи су све блеђе и блеђе.