RUS: Pobjeda Dinama, poraz Spartaka kod kuće!

Savršeni napadi moskovskih Policajaca. Jonov i Valbuena za povratak na „kotu 3“. Dinamo lako izašao na kraj sa Ufom - 3:1. Krasnodar ekspres pregazio Moskvu kao plitak potok, Arijevo remek delo protiv bivšeg kluba! Tim sa juga Rusije gazi redom u svom pohodu ka Evropi...

Fudbal 08.03.2015 | 17:20

Gde je stao krajem 2014, tu je Dinamo iz Moskve nastavio početkom 2015. godine. Policajci su na Himki areni „pohapsili“ fudbalere Ufe i bez većih problema se vratili na treće mesto, koje ih ostavlja u konkurenciji da se do kraja sezone bore za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Ekipa Stanislava Čeršesova primenila je nemački model i već posle 19 minuita osigurala tri boda, golovima Alekseja Jonova i Metjua Valbuene. I to gotovo na preslikan način: napad po krilu, ubacivanje u sredinu i egzekucija. Prvom pogotku prethodila je i nespretna reakcija golmana gostiju, koji je odbio loptu na nogu Jonovu, dok je francuski internacionalac promešao odbranu gostiju posle pasa Jonova.

Trijumf Moskovljana potvrdio je Kevin Kuranji u drugom delu, samo devet minuta pošto je zamenio Aleksandra Kokorina.

Ekipa Krasnodara je zgromila Spartak usred Moskve. Ekipa koju sa klupe predvodi beloruski stručnjak Kononov je zacrtala kao cilj plasman u evropska takmičenja, a čini se da ako ovako nastave, to zaista neće biti problem da se ostvari. Da promes nije postigao utešni gol za Spartak, ovaj poraz bi zaista bio sraman po prebogati Spartak. Na kraju je bilo 3:1 u korist Krasnodara koji se tako popeo na treću poziciju na tabeli.

Posle tvrdog prvog poluvremena, gde su se obe ekipe odlučile na jako zatvorene varijacije 4-5-1 gde su krilni igrači sa dosta defanzivnih zadataka, sve se otvorilo posle sat vremena fudbala. Pereira je postigao gol za goste u 61. kada je počeo pad Spartaka. Napali su Moskovljani, može se reći bezglavo, a takav pristup igri, kaznio je već šest minuta kasnije napadač Ari za 2:0 u korist Krasnodara i tako još jednom pokazao koliko se Spartak prevario što ga je pustio.

Tada je već bilo jasno da Spartak mora sve karte da baci na napad, što je trener Murat Jakin i učinio. Uveo je Krotova i Davidova, a kazna je opet stigla ekspresno. Ahmedov je bio precizan u 72. minutu za 0:3 i tada već konačnu pobedu Krasnodara. Utešni pogodak je postigao Promes, a Spartakove šanse da sledeće godine bude u Evropi su sve bleđe i bleđe.