ФРА: ПСЖ лидер до вечерас!

Фудбалери Пари Сен Жермена савладали су Ланс у Паризу 4:1 (1:0) у првом мечу 28. кола Лиге 1. Не сумњајте више, Монако има новог Анрија! Берба се играо као с децом на пољанчету! Два фантастична гола постигли су Кнежеви у тријумфу над Евијаном од 3:1.

Фудбал 08.03.2015 | 14:20

'Свеци' су тако избили на чело табеле са 56 бодова, барем до недеље, када Лион гостује Монтпељеу и има шансу да се врати на врх.

Домаћи су тек у самом финишу првог дела стигли до предности, када је прецизан био Давид Луиз, да би Златан Ибрахимовић са пенала у 60. минуту дуплирао вођство. Тузгар је осам минута касније вратио неизвесност, али су Блез Матуиди и Хавијер Пасторе у финишу ипак отклонили све сумње.

Монако остаје у трци за Лигу шампиона, а читава Француска диви се велемајсторским головима младог Ентонија Марсијала и ветерана Димитра Бербатова!

Кнежеви су савладали Евијан у гостима лагано и убедљиво (3:1), тако да сада за трећепласираним Марсељом заостају само шест бодова и уз то имају утакмицу мање. Ово је осма победа изабраника португалског стручњака леонарда Жардима у гостима, чиме су потврдили да су специјалисти за мечеве на страни. Уосталом, у то су имали прилике да се увере и фудбалери Арсенала...

Без конкуренције ово коло у Француској обележиће убедљив тријумф Марсеља над Тулузом, затим голчина Давида Луиза против Ланса и два генијална потеза већ поменутих Марсијала и Бербатова. Нови Тјери Анри, како су многи ускликнули када су први пут видели Ентонија Марсијала, вечерас је показао само делић онога што зна, али то је било довољно да дивљење.

Када видите гол који је постигао у 18. минуту све ће вам бити јасно. А дечку је тек деветнаеста...

Монако је задесио пех само минут касније, када је због повреде игру морао да напусти Караско. Али да се то није догодило вероватно не бисмо видели још једну врхунску мајсторију у режији популарног Бербе.

Тријумф гостију у 60. минуту потврдио је Туре, да у финишу утакмице Сугу само успео да ублажи пораз свог тима. Евијану је ово 16. пораз у сезони (изједначили се са Лансом) и први неуспех после три везане победе.

У осталим мечевима Бастија је освојила веома важна три бода у борби за опстанак, и то тек после преокрета против Нице, Ремс је био сигуран у дуелу са Нантом (3:1), а Рен је минималним резултатом савладао Мец - 1:0.

Веома узбудљиво било је на сусрету Каен - Бордо. Домаћин је од 31. минута играо са играчем мање, али је све до четвртог минута надокнаде имао бод у џепу (1:1). Онда је судија показао на белу тачку, а Ролан својим другим голом на утакмици донео победу гостима.

Бордо је с ова три бода успешно наставио борбу за еврокупове наредне сезоне.

ЛИГА 1 – 28. КОЛО: